İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Eşimin narsist olduğunu düşünüyorum

4 yıldır evliyim ve eşimin narsist olduğunu düşünüyorum. Her tartışmada hep alttan alan sürekli özür dilemek zorunda kalan ve ağlasam da umursamayan bir eşim var, boşanma kararı almak için cesaretim yok gücüm yok ne yapmalıyım?

Anonim - 07.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Emre Uzun
Emre Uzun
PSİKOLOG
Deneyim : 7 Yıl   Seans : 23+   Danışan : 45+

Bu konuyla ilgili Narsistle Ateşkes isimli güzel bir kitap var bu kitabı edinip okumanız size yardımcı olacaktır. Bunun yanında çiftler arasında yaşanan iletişim problemleri görüşme süreçlerimizde ele aldığımız konular arasında yer almaktadır. Talep etmeniz halinde size yardımcı olmak isteriz. İyi günler dilerim.

07.09.2023

Gizem Akcan
Gizem Akcan
DR. ÖĞR. ÜYESI KLINIK PSIKOLOG
Deneyim : 12 Yıl   Seans : 371+   Danışan : 814+

Merhaba, ben Dr. Klinik Psikolog Gizem Akcan. Bakım verenlerinizle olan ilişkilerinizden kaynaklı travma bağınız mevcut olabiliıüre sonra normalleştirerek bildiğim kötü bilmediğim iyiden iyidir diyerek babanın benzeri eşler bulurlar. Annem de katlanıyordu ltilmemiş bir çocuk da ilerleyen yıllarda kendini değersiz, yetersiz, çaresiz görerek eşlerinin sadece onları koruyabileceğine, onun ihtiyaçlarını karşılayabileciğine inanır.Dilerseniz sizle beraber çocuklluk çağı travmalarını ele alarak sizin kendinizi değerli ve yeterli görmeniz için adımlar atabiliriz. Sevgiler

08.09.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoş geldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere. Bu yaşadığınız duygu durumu zor bir durum olabilir ve duygusal olarak zorlayıcı bir duygu durumu yaşıyor olabilirsiniz. işte bu tür zor durumlarda Ufkumuzu genişletecek ve neler yapabileceğimize dair birkaç soru ve öneri; _Narsisizm ağır bir kişilik bozukluğudur. Sizi bu konuya iten neden ne olabilir? Eğer eşinizin narsistik özellikler taşıdığını düşünüyorsanız, öncelikle bu konuyu netleştirmek ve kafa karışıklığını gidermek ve diğer sorunları görüsebilmek için, bir uzmanla paylaşmanız faydalı olabilir. Bir terapist veya psikolog, size bu konuda destek sağlayabilir ve nasıl başa çıkmanız gerektiği konusunda rehberlik edebilir. _Arkadaş ve aile çevrenizden yeterince duygusal ve psikolojik anlamda destek alabiliyor musunuz? Ayrıca, aile ve arkadaşlarınızla duygusal destek ve güç bulabilirsiniz. Kendinize ve duygusal sağlığınıza özen göstermek önemlidir. _Boşanma kararı sizin etraflıca düşünüp karar vermeniz gereken bir konu ve özelinizdir. Acaba karar verme süreçlerinde kendinizi yetersiz hissediyor olabilir misiniz? Boşanma kararı almak büyük bir karar olabilir ve cesaret gerektirir. Sonrasında psiko-sosyal ve ekonomik sorunlar yaşamaya hazır olmayı gerektirir. Ancak bu kararı vermeden önce ve verdikten sonra , psikolojik olarak duygusal destek almak, daha doğru karar vermenize yardımcı olabilir. Unutmayın ki bu kararı almak kişisel bir tercihtir ve kendi mutluluğunuzu Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz bu ve benzeri konuları ayrıntılı görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim sizlere.

10.09.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap