< Geri
online psikolog logo white

EMDR Terapi alanında uzman psikologlar

EMDR Terapi alanındaki uzman psikologlar ile online terapi yapın. Online psikologlarımız şimdi sizinle terapi yapmaya hazır!

Çevrim İçi
5.0
(51 Yorum)

Merve Üçok

Psikolog
520TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(40 Yorum)

Hidayet Çalışkan

Psikolog
1,025TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(11 Yorum)

Selen Melay Yanıkan

Klinik Psikolog
645TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.7
(20 Yorum)

Cihan İleri

Psikolog
495TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(3 Yorum)

Cansel Aktaş

Psikolog
495TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme

İlk seansına özel %15 indirim. Şimdi başla!

Uzmanları daha yakından tanımak ister misiniz?

Online Psikolog Yorumları

Online terapi yorumlarını inceleyin ve online psikologlarımızdan memnun kalan onbinlerce danışanımız arasında yerinizi alın.

comment
Akıcı
Levent Bey ile çok güzel ve akıcı bir seans gerçekleştirdik. Düzenli olarak da kendisiyle seanslarımıza devam edeceğiz. Herkese öneririm.
Psk. Levent Dokuzer Hakkında
comment
Profesyonel
Epeydir bir uzman psikolog arayışındaydım bulunduğum bölgede bir psikoloğa ulaşmam çok zordu online Psikolog arayışına girdim beni ve sorunumu anlayabilecek mi diye çok endişeliydim ve Selen Hanımın sayfasına denk geldim uzmanlık alanını okuduğumda bana hitap ettiğini f
Psk. Selen Melay Yanıkan Hakkında
comment
Bu iş için doğmuş
İnsanlara uygun olan meslek neyse onu yapmaları gerektiğini düşünüyorum ki işinde çok iyi olabilsinler. Ahmet hocam bu duruma en iyi örnek ; sabırla dinleyişi, empati yeteneği, verdiği çözüm ve öneriler bu iş için doğduğunu gösteriyor teşekkürler...
Psk. Ahmed Taha Başer Hakkında
comment
Değer Veriyor
İrem Hanım seansı çok başarılı yönlendiriyor. Başlangıç için çok iyiydi. İlerleyen seansları merakla bekliyorum. Oldukça mütevazi ve çok ilgili. Alanında çok iyi olduğu ilk görüşmeden dahi anlaşılıyor. İşini severek yapan bir kişi. Değer verdiğini anlayabiliyorum.
Psk. Zeynep İrem Bakır Hakkında
comment
Sabırlı ve bilgili
Profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa tam olarak aradığınız psikolog diyebilirim. Kendimi pek de iyi ifade edemediğim ve içinden çıkarmayacağımı düşündüğüm zor bir süreçteyken, daha ilk seansta sabırla dinleyip anlamaya çalıştı sorunu tespit etti ve tedavi sürecine hızl
Psk. Cihan İleri Hakkında
comment
Kibar ve güleryüzlü
Şimdilik 2 seans gercekleştirdik Zozan Hanımla. İletişime çok önem verdigim için özellikle görüntülü görüşme talep ettim. Kendisi çok kibar ve güleryüzlü. Güven ortamını özenle kurduğu için kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum. Bu güven ortamını oluştururken profesyone
Psk. Zozan Baskın Hakkında
comment
İlgiyle Dinledi
Gülnihal Hanım ile ilk seansımızı gerçekleştirdik. Kendisi beni ilgiliyle dinleyerek, sorun odaklı sorular sorarak, daha ilk seansta bazı konular hakkındaki farkındalığımı artırmama yardımcı oldu. Diğer seanslarımızın da aynı verimde olması dileğiyle... Teşekkürler :)
Psk. Gülnihal Ak Hakkında
comment
Tatlı Dilli
İlk görüşmemize rağmen çok iyi tatlı dilli özellikle rahat davranabileceğiniz birisi kesinlikle doğru noktaları bulabiliyor rahat rahat konuşabilirsiniz ben başta çekiniyordum yorumlarda söylendiği kadardan daha fazlasıdır
Psk. Hidayet Çalışkan Hakkında
comment
Umut Katıyor
Uzun ve çok meşakkatli bir süreçten geçtik seanslarda gülmekten, ağlamaktan, düşmekten, kalkmaktan, düşüncemi özgürce ifade etmekten ve en önemlisi duygularımda en şeffaf olabildiğim bu süreci Nurullah Bey ile geçirmek benim daha iyi bir yerde ve daha sağlıklı bir birey
Psk. Nurullah Tığlı Hakkında
comment
Farkındalık Oluşturuyor
Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak sağlıklı yönlendirmeler ile kendinizde farkındalık oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yapmanızı istediği uygulamalar ile gün içerisindeki davranışlarınıza ve duygu kontrollünüze katkı sağlıyor.
Psk. Ece Yurdakul Hakkında
comment
Sempatik
Sayın Sena Özbeyoğlu, sempatik güler yüzlü ruh halinden anlayan bir yapısı var hastayı kendisindeki gibi hisseden, çok başarılı ve geniş alanda psikolog bilgisi var, kendisiyle İsviçre'den görüşüyorum Online Psikolog aracılığıyla. Panik Atak rahatsızlığımda günden güne
Psk. Sena Özbeyoğlu Hakkında
comment
Neşeli
Çok neşeli biri. Kendimi mutsuz hissettiğim bir akşamda öyle güzel ilham oldu ki Merve Hanım. Farklı açılardan bakmamı sağladı. Enerjisine sağlık.Teşekkür ederim. Daha şefkatli bir içgörü edinmeme yardımcı oldu.
Psk. Merve Üçok Hakkında

EMDR Terapisi Nedir?

Psikolojik travmaların ve stres kaynaklı sorunların üstesinden gelmek için geliştirilmiş bir yöntem olan EMDR terapi, bireyin zorlayıcı anıları işleyerek duygusal iyileşme sürecini hızlandırmayı amaçlar. EMDR terapi merkezleri veya uygulayan psikologlar, beytinin bilgi işleme yeteneğini kullanarak, hastaların travma sonrası stres, anksiyete gibi durumlarla daha etkin bir şekilde başa çıkmasına yardımcı olur.

EMDR Açılımı Nedir?

EMDR İngilizce açılımı “Eye Movement Desensitization and Reprocessing” yani Türkçede EMDR açılımı “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme” şeklindedir. Açılımı baz alınarak EMDR terapisi ne demek sorusu ise kısaca şu şekilde açıklanabilir: bireylerin travmatik olaylarla ilişkili stres ve duygusal yükü hafifletmelerine yardımcı olan terapi yöntemi.

EMDR Terapisti Nedir?

EMDR terapi, EMDR terapistleri tarafından yönetilen bir yöntemdir. Türkiye’de EMDR nlp terapi verebilmek için öncelikle psikoloji veya psikiyatri bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Daha sonra ise, EMDR konusunda akredite kuruluşlar tarafından düzenlenen ve teorik bilgilerle pratik uygulamaların entegre edildiği özel eğitim programlarına katılım sağlanmalıdır. Bu eğitimler sonrasında, terapist adayları sertifikasyon sürecinden geçerek, psikolojik danışma kuramları EMDR terapi alanında profesyonel olarak hizmet vermeye başlarlar.

Travma Nedir? EMDR Hangi Psikolojik Bozuklukları Tedavi Eder?

Bireyi derinden etkileyen ve uzun süreli psikolojik stres yaratan zorlayıcı deneyimlere travma denir. EMDR terapi de bireylerin bazen farkında dahi olmadan hayatını olumsuz etkileyen bu travmaların yönetilmesine yardımcı olur. EMDR terapi örnek listesi aşağıdaki gibi oluşturulabilir:

EMDR Terapisi Nedir Nasıl Yapılır?

Travmatik anıların üzerine çalışarak duygusal iyileşme sürecini hızlandırmak için EMDR terapi desteği veren psikologlar ile görüşebilirsiniz. Online Psikolog platformu üzerinde, EMDR terapi sertifikası bulunan ve alanlarında uzman psikologlar bulunmaktadır. Bilgi almak ve tedaviye başlamak için iletişime geçebilirsiniz.

EMDR terapi sürecinde neler oluyor öğrenmek için aşağıdaki özete göz atabilirsiniz:

Değerlendirme

EMDR terapi yönlendirme sürecinde, terapist hastanın geçmişi, mevcut durumu ve terapiye yönlendirilme nedeni hakkında bilgi toplar.

Hazırlık aşaması

Terapist, EMDR terapisi temellerini anlatır ve hastayı sürece hazırlar. Ayrıca hasta, EMDR terapi nasıl uygulanır vb gibi konularda bilgilendirilir. Bu süreçte, hastanın terapiye güvenmesi ve kendini güvende hissetmesi sağlanır.

Değerlendirme

Terapist, spesifik bir travmatik anıyı hedef alır ve bu anıyla ilişkili EMDR terapi negatif kognisyonu, pozitif kognisyonu ve duyguları belirler. Bu negatif ve pozitif anıların hastada yarattığı travma, öznel rahatsızlık ölçeği ile değerlendirilir.

Desensitizasyon

Hastanın odaklandığı travmatik anı sırasında, terapist EMDR aleti veya parmaklarını kullanarak hastanın göz hareketlerini yönlendirir.

Seans sırasında EMDR terapi müzikleri ile bir atmosfer yaratılır. Bu süreç, hastanın travmatik anıyı işlemesine ve duygusal yükünü hafifletmesine yardımcı olur.

Kognitif Yeniden Yapılandırma

Travmatik anı üzerindeki çalışma sonrasında, negatif kognisyonlar yerini pozitif kognisyonlara bırakır.

Vücut Taraması

Hastadan, işlenen anıyla ilgili vücudunda herhangi bir rahatsızlık hissedip hissetmediği sorulur.

Kapatma

Her seansın sonunda, hastanın rahat ve güvende hissetmesi sağlanır. Gerektiğinde rahatlama ve kendini güvende hissetme teknikleri öğretilir.

EMDR Terapisi Ne Kadar Sürer?

Psikolojide EMDR terapisi nedir, hangi durumlarda kullanılır ve tedavi süreci nasıldır vb durumlar hakkında bilgi edindiniz. EMDR terapi teknikleri ve süresi gibi konuların bireyin yaşadığı travmaların derinliği ve kişisel iyileşme sürecine bağlı olarak değişiklik gösterebileceği belirtilmelidir.

Süreç kişiye özel şekillendirildiği ve süreç farklılık gösterdiği için EMDR terapi fiyatı da değişiklik gösterecektir.

EMDR Bilişsel Davranışçı Bir Terapi midir?

Bilişsel davranışçı terapilerden farklı olarak, EMDR, bireyin travmatik anılar üzerindeki duygusal tepkilerini işleyip azaltmaya odaklanan özgün bir psikoterapi yöntemidir. Bu terapi, göz hareketlerini kullanarak bilgi işleme süreçlerini iyileştirme esasına dayanır ve bilişsel davranışçı yaklaşımlardan ayrı bir kategoride değerlendirilir.