< Geri
online psikolog logo white

Aile Danışmanlığı alanında uzman psikologlar

Aile Danışmanlığı alanındaki uzman psikologlar ile online terapi yapın. Online psikologlarımız şimdi sizinle terapi yapmaya hazır!

Çevrim İçi
5.0
(51 Yorum)

Merve Üçok

Psikolog
520TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(17 Yorum)

Ahmed Taha Başer

Psikolog
450TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(7 Yorum)

Zozan Baskın

Klinik Psikolog
950TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(40 Yorum)

Hidayet Çalışkan

Psikolog
1,025TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(2 Yorum)

Ayşe Perihan Özkan Var

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(2 Yorum)

Levent Dokuzer

Psikolog
415TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.3
(7 Yorum)

Berfin Şahin

Klinik Psikolog
510TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(1 Yorum)

Gülnihal Ak

Klinik Psikolog
540TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
0.0
(0 Yorum)

İrem Gülşen Koçer

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
0.0
(0 Yorum)

Revşan Kahraman

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(44 Yorum)

Sena Özbeyoğlu

Psikolog
580TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(1 Yorum)

Emre Uzun

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(3 Yorum)

Ayşenur Daldal

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(9 Yorum)

Ece Yurdakul

Psikolog
495TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(6 Yorum)

Duygu Ergün

Psikolog
455TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme

İlk seansına özel %15 indirim. Şimdi başla!

Uzmanları daha yakından tanımak ister misiniz?

Online Psikolog Yorumları

Online terapi yorumlarını inceleyin ve online psikologlarımızdan memnun kalan onbinlerce danışanımız arasında yerinizi alın.

comment
Farkındalık Oluşturuyor
Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak sağlıklı yönlendirmeler ile kendinizde farkındalık oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yapmanızı istediği uygulamalar ile gün içerisindeki davranışlarınıza ve duygu kontrollünüze katkı sağlıyor.
Psk. Ece Yurdakul Hakkında
comment
Profesyonel
Epeydir bir uzman psikolog arayışındaydım bulunduğum bölgede bir psikoloğa ulaşmam çok zordu online Psikolog arayışına girdim beni ve sorunumu anlayabilecek mi diye çok endişeliydim ve Selen Hanımın sayfasına denk geldim uzmanlık alanını okuduğumda bana hitap ettiğini f
Psk. Selen Melay Yanıkan Hakkında
comment
Değer Veriyor
İrem Hanım seansı çok başarılı yönlendiriyor. Başlangıç için çok iyiydi. İlerleyen seansları merakla bekliyorum. Oldukça mütevazi ve çok ilgili. Alanında çok iyi olduğu ilk görüşmeden dahi anlaşılıyor. İşini severek yapan bir kişi. Değer verdiğini anlayabiliyorum.
Psk. Zeynep İrem Bakır Hakkında
comment
Neşeli
Çok neşeli biri. Kendimi mutsuz hissettiğim bir akşamda öyle güzel ilham oldu ki Merve Hanım. Farklı açılardan bakmamı sağladı. Enerjisine sağlık.Teşekkür ederim. Daha şefkatli bir içgörü edinmeme yardımcı oldu.
Psk. Merve Üçok Hakkında
comment
Sempatik
Sayın Sena Özbeyoğlu, sempatik güler yüzlü ruh halinden anlayan bir yapısı var hastayı kendisindeki gibi hisseden, çok başarılı ve geniş alanda psikolog bilgisi var, kendisiyle İsviçre'den görüşüyorum Online Psikolog aracılığıyla. Panik Atak rahatsızlığımda günden güne
Psk. Sena Özbeyoğlu Hakkında
comment
İlgiyle Dinledi
Gülnihal Hanım ile ilk seansımızı gerçekleştirdik. Kendisi beni ilgiliyle dinleyerek, sorun odaklı sorular sorarak, daha ilk seansta bazı konular hakkındaki farkındalığımı artırmama yardımcı oldu. Diğer seanslarımızın da aynı verimde olması dileğiyle... Teşekkürler :)
Psk. Gülnihal Ak Hakkında
comment
Kibar ve güleryüzlü
Şimdilik 2 seans gercekleştirdik Zozan Hanımla. İletişime çok önem verdigim için özellikle görüntülü görüşme talep ettim. Kendisi çok kibar ve güleryüzlü. Güven ortamını özenle kurduğu için kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum. Bu güven ortamını oluştururken profesyone
Psk. Zozan Baskın Hakkında
comment
Tatlı Dilli
İlk görüşmemize rağmen çok iyi tatlı dilli özellikle rahat davranabileceğiniz birisi kesinlikle doğru noktaları bulabiliyor rahat rahat konuşabilirsiniz ben başta çekiniyordum yorumlarda söylendiği kadardan daha fazlasıdır
Psk. Hidayet Çalışkan Hakkında
comment
Akıcı
Levent Bey ile çok güzel ve akıcı bir seans gerçekleştirdik. Düzenli olarak da kendisiyle seanslarımıza devam edeceğiz. Herkese öneririm.
Psk. Levent Dokuzer Hakkında
comment
Umut Katıyor
Uzun ve çok meşakkatli bir süreçten geçtik seanslarda gülmekten, ağlamaktan, düşmekten, kalkmaktan, düşüncemi özgürce ifade etmekten ve en önemlisi duygularımda en şeffaf olabildiğim bu süreci Nurullah Bey ile geçirmek benim daha iyi bir yerde ve daha sağlıklı bir birey
Psk. Nurullah Tığlı Hakkında
comment
Bu iş için doğmuş
İnsanlara uygun olan meslek neyse onu yapmaları gerektiğini düşünüyorum ki işinde çok iyi olabilsinler. Ahmet hocam bu duruma en iyi örnek ; sabırla dinleyişi, empati yeteneği, verdiği çözüm ve öneriler bu iş için doğduğunu gösteriyor teşekkürler...
Psk. Ahmed Taha Başer Hakkında
comment
Sabırlı ve bilgili
Profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa tam olarak aradığınız psikolog diyebilirim. Kendimi pek de iyi ifade edemediğim ve içinden çıkarmayacağımı düşündüğüm zor bir süreçteyken, daha ilk seansta sabırla dinleyip anlamaya çalıştı sorunu tespit etti ve tedavi sürecine hızl
Psk. Cihan İleri Hakkında

Aile Danışmanlığı Nedir?

Bireylerin veya ailelerin yaşadığı duygusal, psikolojik ve sosyal sorunları ele almak ve çözüm yolları bulmak amacıyla uygulanan destek sistemi aile danışmanlığı olarak adlandırılır. Bu alan, aile dinamiklerini, bireyler arası ilişkileri ve iletişimi merkeze alır. Aile içi uyum ve bireysel refah hedeflenir.

Aile danışmanlığı merkezi veya bireysel hizmet veren terapistler ile teorik ve uygulamalı psikoloji birimlerinden beslenir. Bu birimler sayesinde ailelerin karşılaştığı zorluklarla başa çıkabilmesi için bilimsel ve sistematik yöntemler sunar.

Aile Danışmanı Kimdir?

Ailelerin ve bireylerin yaşam kalitelerini artırmak, ilişkilerini güçlendirmek ve karşılaştıkları sorunları çözme becerilerini geliştirmek için rehberlik eden kişiye aile danışmanı denir. Aile evlilik danışmanı, psikoloji, sosyal hizmet veya aile terapisi gibi alanlarda lisans düzeyinde akademik eğitim almış kişilerdir.

Ayrıca, lisans sonrasında, aile danışmanlığı eğitimi alarak terapi vermek için aile danışmanlığı sertifikası almak gerekmektedir. Psikolog aile danışmanı, mesleki pratiğe başlamadan önce tanınmış kurumlar tarafından verilen sertifikasyon programlarını başarıyla tamamlamak zorundadır.

Aile Danışmanı Ne İş Yapar?

Aile danışmanı psikolog, sosyal hizmet uzmanı veya direkt bu bölümlerden mezun olmuş aile terapisti olabilir. Bu uzmanlar aile üyeleri arasındaki iletişimi iyileştirmek, anlayış ve empati kapasitesini artırmak için çalışır. Birebir görüşmeler, grup terapileri veya aile terapisi seansları düzenleyerek, aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını ve desteklemelerini sağlarlar.

Özel veya devlete bağlı aile danışmanlığı çalışma alanları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Ne Zaman Aile Danışmanı ile Görüşülmeli?

Stratejik aile danışmanlığı görüşme zamanı, çeşitli durumlar veya dönemler içinde önemli bir yere sahiptir.

Aile danışmanı çalışma alanları veya aile danışmanı ile görüşmenizi gerektirecek durumlar aşağıdaki gibidir:

Yukarıdaki durumlar psikolog veya sosyal hizmetler aile danışmanlığı hizmeti gerektiren durumlardır. Aile dinamiklerini ve bireylerin refahını önemli ölçüde etkileyen bu sorunlar için aile planlaması danışmanlık hizmetleri etkili bir çözüm yöntemi olacaktır. Bu ve benzer durumlar için psikolog ve sosyal hizmet uzmanı aile danışmanlığı hizmeti almayı düşünebilirsiniz.

Aile Danışmanı ile Psikoloji Hizmeti

Psikologlar için aile danışmanlığı merkezi açmak veya online hizmet vermek oldukça olağandır. Aile danışmanlığı ile psikolog hizmeti, aile bireylerinin duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunlarını ele almak, aile içi ilişkileri iyileştirmek ve sağlıklı iletişim becerileri geliştirmek için sunulan profesyonel destektir.

Bu süreç, aile dinamiklerini anlama, çatışma çözme teknikleri, duygusal bağları güçlendirme ve stres yönetimi gibi çeşitli terapi yöntemlerini içerir. Aile terapisi, bireysel terapi, çift terapisi gibi farklı yaklaşımlar kullanılarak, her aile üyesinin ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirilir.