< Geri
online psikolog logo white

Narsistik Kişilik Bozukluğu alanında uzman psikologlar

Narsistik Kişilik Bozukluğu alanındaki uzman psikologlar ile online terapi yapın. Online psikologlarımız şimdi sizinle terapi yapmaya hazır!

Çevrim İçi
5.0
(51 Yorum)

Merve Üçok

Psikolog
520TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(17 Yorum)

Ahmed Taha Başer

Psikolog
450TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(7 Yorum)

Zozan Baskın

Klinik Psikolog
950TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(40 Yorum)

Hidayet Çalışkan

Psikolog
1,025TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(2 Yorum)

Ayşe Perihan Özkan Var

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.9
(14 Yorum)

Sedanur Kablan

Psikolog
500TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(2 Yorum)

Levent Dokuzer

Psikolog
415TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.7
(20 Yorum)

Cihan İleri

Psikolog
495TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(1 Yorum)

Gözde Yücelli

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
0.0
(0 Yorum)

Muhammed Yümlü

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(1 Yorum)

Gülnihal Ak

Klinik Psikolog
540TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(3 Yorum)

Cansel Aktaş

Psikolog
495TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(44 Yorum)

Sena Özbeyoğlu

Psikolog
580TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(1 Yorum)

Emre Uzun

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(5 Yorum)

Yeşim Tarım

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(3 Yorum)

Ayşenur Daldal

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme

İlk seansına özel %15 indirim. Şimdi başla!

Uzmanları daha yakından tanımak ister misiniz?

Online Psikolog Yorumları

Online terapi yorumlarını inceleyin ve online psikologlarımızdan memnun kalan onbinlerce danışanımız arasında yerinizi alın.

comment
Sempatik
Sayın Sena Özbeyoğlu, sempatik güler yüzlü ruh halinden anlayan bir yapısı var hastayı kendisindeki gibi hisseden, çok başarılı ve geniş alanda psikolog bilgisi var, kendisiyle İsviçre'den görüşüyorum Online Psikolog aracılığıyla. Panik Atak rahatsızlığımda günden güne
Psk. Sena Özbeyoğlu Hakkında
comment
Umut Katıyor
Uzun ve çok meşakkatli bir süreçten geçtik seanslarda gülmekten, ağlamaktan, düşmekten, kalkmaktan, düşüncemi özgürce ifade etmekten ve en önemlisi duygularımda en şeffaf olabildiğim bu süreci Nurullah Bey ile geçirmek benim daha iyi bir yerde ve daha sağlıklı bir birey
Psk. Nurullah Tığlı Hakkında
comment
Profesyonel
Epeydir bir uzman psikolog arayışındaydım bulunduğum bölgede bir psikoloğa ulaşmam çok zordu online Psikolog arayışına girdim beni ve sorunumu anlayabilecek mi diye çok endişeliydim ve Selen Hanımın sayfasına denk geldim uzmanlık alanını okuduğumda bana hitap ettiğini f
Psk. Selen Melay Yanıkan Hakkında
comment
Farkındalık Oluşturuyor
Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak sağlıklı yönlendirmeler ile kendinizde farkındalık oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yapmanızı istediği uygulamalar ile gün içerisindeki davranışlarınıza ve duygu kontrollünüze katkı sağlıyor.
Psk. Ece Yurdakul Hakkında
comment
Değer Veriyor
İrem Hanım seansı çok başarılı yönlendiriyor. Başlangıç için çok iyiydi. İlerleyen seansları merakla bekliyorum. Oldukça mütevazi ve çok ilgili. Alanında çok iyi olduğu ilk görüşmeden dahi anlaşılıyor. İşini severek yapan bir kişi. Değer verdiğini anlayabiliyorum.
Psk. Zeynep İrem Bakır Hakkında
comment
Bu iş için doğmuş
İnsanlara uygun olan meslek neyse onu yapmaları gerektiğini düşünüyorum ki işinde çok iyi olabilsinler. Ahmet hocam bu duruma en iyi örnek ; sabırla dinleyişi, empati yeteneği, verdiği çözüm ve öneriler bu iş için doğduğunu gösteriyor teşekkürler...
Psk. Ahmed Taha Başer Hakkında
comment
İlgiyle Dinledi
Gülnihal Hanım ile ilk seansımızı gerçekleştirdik. Kendisi beni ilgiliyle dinleyerek, sorun odaklı sorular sorarak, daha ilk seansta bazı konular hakkındaki farkındalığımı artırmama yardımcı oldu. Diğer seanslarımızın da aynı verimde olması dileğiyle... Teşekkürler :)
Psk. Gülnihal Ak Hakkında
comment
Tatlı Dilli
İlk görüşmemize rağmen çok iyi tatlı dilli özellikle rahat davranabileceğiniz birisi kesinlikle doğru noktaları bulabiliyor rahat rahat konuşabilirsiniz ben başta çekiniyordum yorumlarda söylendiği kadardan daha fazlasıdır
Psk. Hidayet Çalışkan Hakkında
comment
Kibar ve güleryüzlü
Şimdilik 2 seans gercekleştirdik Zozan Hanımla. İletişime çok önem verdigim için özellikle görüntülü görüşme talep ettim. Kendisi çok kibar ve güleryüzlü. Güven ortamını özenle kurduğu için kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum. Bu güven ortamını oluştururken profesyone
Psk. Zozan Baskın Hakkında
comment
Neşeli
Çok neşeli biri. Kendimi mutsuz hissettiğim bir akşamda öyle güzel ilham oldu ki Merve Hanım. Farklı açılardan bakmamı sağladı. Enerjisine sağlık.Teşekkür ederim. Daha şefkatli bir içgörü edinmeme yardımcı oldu.
Psk. Merve Üçok Hakkında
comment
Akıcı
Levent Bey ile çok güzel ve akıcı bir seans gerçekleştirdik. Düzenli olarak da kendisiyle seanslarımıza devam edeceğiz. Herkese öneririm.
Psk. Levent Dokuzer Hakkında
comment
Sabırlı ve bilgili
Profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa tam olarak aradığınız psikolog diyebilirim. Kendimi pek de iyi ifade edemediğim ve içinden çıkarmayacağımı düşündüğüm zor bir süreçteyken, daha ilk seansta sabırla dinleyip anlamaya çalıştı sorunu tespit etti ve tedavi sürecine hızl
Psk. Cihan İleri Hakkında

Narsistik Kişilik Bozukluğu Nedir?

Bireyin kendine aşırı hayranlık duyması, empati kurma yeteneğinin kısıtlı olması ve diğer insanlar üzerinde aşırı bir kontrol ve üstünlük ihtiyacı hissetmesi durumuna narsistik kişilik bozukluğu denir. Bu psikiyatrik duruma sahip olan bireyler, çoğunlukla kendi kişisel yeteneklerini ve başarılarını abartır, sürekli olarak beğenilme ve takdir edilme ihtiyacı içinde olurlar.

Öte yandan, narsistik kişilik bozukluğu ilişkileri ciddi anlamda etkileyebilir ve sosyal izolasyona sebep olabilir. Çünkü narsistik borderline kişilik bozukluğu durumuna sahip kişiler karşılarındaki bireylere karşı aşırı kontrolcü ve eleştirelken, kendilerine karşı yapılan eleştirilere karşı aşırı hassas ve savunmacı olabilirler.

Narsistik Kişilik Bozukluğu Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Genellikle erken yetişkinlik döneminde, çeşitli yaşam deneyimleriyle ortaya çıkan DSM 5 narsistik kişilik bozukluğu, bireyin aile içi, sosyal ve akademik yaşamındaki önemli olaylarla ilişkilendirilebilir.

Özellikle ergenlik sonrası ve 20'li yaşların başlarında, kişilik özellikleri ve öz kimlik daha belirgin hale geldikçe, bu bozukluğun ilk belirtileri gözlemlenebilir. İlişkilerde, iş hayatında veya akademik başarıda yaşanan stresler, narsistik özelliklerin daha fazla ön plana çıkmasına neden olabilir.

Narsistik Kişilik Bozukluğu Nedenleri

Narsistik ve borderline kişilik bozuklukları bireylerin aşırı özsaygı ve hayranlığı ile karakterize edilen bir durumdur. Narsist bir bireyin bu ruh sağlığı durumuna sahip olmasının altında yatabilecek bazı deneyimler aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Narsistik Kişilik Bozukluğu Belirtileri

Borderline ve narsistik kişilik bozukluğu ruh sağlığı durumunun belirtilerinden bazıları aşağıdaki gibi listelenebilir:

Narsistik Kişilik Bozukluğu Testi

Genellikle karmaşık bir süreç olan ve alanında uzman bir psikolog veya psikiyatrist tarafından yapılması gereken narsistik kişilik bozukluğu DSM 5 tanı kriterleri aşağıdaki gibidir:

Narsistik Kişilik Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Narsistik kişilik bozukluğu DSM 5 kriterlerine göre teşhis edildikten sonra, birey tedavi hakkında bilgilendirilir. Her hasta özel olduğu için, tedavi süreci de hastanın bireysel ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

Narsistik kişilik bozukluğu tedavisi aşağıdaki süreçleri kapsayabilir:

Narsistik Kişilik Bozukluğu Olan Birine Nasıl Davranmalı?

Narsistik kişilik bozukluğu ne demek, teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında kısa bir bilgilendirme edindiniz. Süreç hakkında daha fazla bilgi almak veya tedaviye başlamak için Online Psikolog üzerinden alanında uzman psikologlar ile görüşebilirsiniz.

Narsist bireyler ile ilişki kurmak zorlayıcı olabilir. Özellikle narsistik kişilik bozukluğu ve evlilik en çok empati, sabır ve anlayış gerektiren bir konudur.

Narsist bir birey ile nasıl bir ilişki kurmanız gerektiği konusunda aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz: