< Geri
online psikolog logo white

Gelişim Bozuklukları alanında uzman psikologlar

Gelişim Bozuklukları alanındaki uzman psikologlar ile online terapi yapın. Online psikologlarımız şimdi sizinle terapi yapmaya hazır!

Çevrim İçi
5.0
(51 Yorum)

Merve Üçok

Psikolog
520TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(40 Yorum)

Hidayet Çalışkan

Psikolog
1,025TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(2 Yorum)

Ayşe Perihan Özkan Var

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.9
(14 Yorum)

Sedanur Kablan

Psikolog
500TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(2 Yorum)

Levent Dokuzer

Psikolog
415TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.3
(7 Yorum)

Berfin Şahin

Klinik Psikolog
510TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(3 Yorum)

Cansel Aktaş

Psikolog
495TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(44 Yorum)

Sena Özbeyoğlu

Psikolog
580TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme

İlk seansına özel %15 indirim. Şimdi başla!

Uzmanları daha yakından tanımak ister misiniz?

Online Psikolog Yorumları

Online terapi yorumlarını inceleyin ve online psikologlarımızdan memnun kalan onbinlerce danışanımız arasında yerinizi alın.

comment
Sempatik
Sayın Sena Özbeyoğlu, sempatik güler yüzlü ruh halinden anlayan bir yapısı var hastayı kendisindeki gibi hisseden, çok başarılı ve geniş alanda psikolog bilgisi var, kendisiyle İsviçre'den görüşüyorum Online Psikolog aracılığıyla. Panik Atak rahatsızlığımda günden güne
Psk. Sena Özbeyoğlu Hakkında
comment
Değer Veriyor
İrem Hanım seansı çok başarılı yönlendiriyor. Başlangıç için çok iyiydi. İlerleyen seansları merakla bekliyorum. Oldukça mütevazi ve çok ilgili. Alanında çok iyi olduğu ilk görüşmeden dahi anlaşılıyor. İşini severek yapan bir kişi. Değer verdiğini anlayabiliyorum.
Psk. Zeynep İrem Bakır Hakkında
comment
Umut Katıyor
Uzun ve çok meşakkatli bir süreçten geçtik seanslarda gülmekten, ağlamaktan, düşmekten, kalkmaktan, düşüncemi özgürce ifade etmekten ve en önemlisi duygularımda en şeffaf olabildiğim bu süreci Nurullah Bey ile geçirmek benim daha iyi bir yerde ve daha sağlıklı bir birey
Psk. Nurullah Tığlı Hakkında
comment
Profesyonel
Epeydir bir uzman psikolog arayışındaydım bulunduğum bölgede bir psikoloğa ulaşmam çok zordu online Psikolog arayışına girdim beni ve sorunumu anlayabilecek mi diye çok endişeliydim ve Selen Hanımın sayfasına denk geldim uzmanlık alanını okuduğumda bana hitap ettiğini f
Psk. Selen Melay Yanıkan Hakkında
comment
Bu iş için doğmuş
İnsanlara uygun olan meslek neyse onu yapmaları gerektiğini düşünüyorum ki işinde çok iyi olabilsinler. Ahmet hocam bu duruma en iyi örnek ; sabırla dinleyişi, empati yeteneği, verdiği çözüm ve öneriler bu iş için doğduğunu gösteriyor teşekkürler...
Psk. Ahmed Taha Başer Hakkında
comment
Neşeli
Çok neşeli biri. Kendimi mutsuz hissettiğim bir akşamda öyle güzel ilham oldu ki Merve Hanım. Farklı açılardan bakmamı sağladı. Enerjisine sağlık.Teşekkür ederim. Daha şefkatli bir içgörü edinmeme yardımcı oldu.
Psk. Merve Üçok Hakkında
comment
Farkındalık Oluşturuyor
Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak sağlıklı yönlendirmeler ile kendinizde farkındalık oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yapmanızı istediği uygulamalar ile gün içerisindeki davranışlarınıza ve duygu kontrollünüze katkı sağlıyor.
Psk. Ece Yurdakul Hakkında
comment
Kibar ve güleryüzlü
Şimdilik 2 seans gercekleştirdik Zozan Hanımla. İletişime çok önem verdigim için özellikle görüntülü görüşme talep ettim. Kendisi çok kibar ve güleryüzlü. Güven ortamını özenle kurduğu için kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum. Bu güven ortamını oluştururken profesyone
Psk. Zozan Baskın Hakkında
comment
Sabırlı ve bilgili
Profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa tam olarak aradığınız psikolog diyebilirim. Kendimi pek de iyi ifade edemediğim ve içinden çıkarmayacağımı düşündüğüm zor bir süreçteyken, daha ilk seansta sabırla dinleyip anlamaya çalıştı sorunu tespit etti ve tedavi sürecine hızl
Psk. Cihan İleri Hakkında
comment
İlgiyle Dinledi
Gülnihal Hanım ile ilk seansımızı gerçekleştirdik. Kendisi beni ilgiliyle dinleyerek, sorun odaklı sorular sorarak, daha ilk seansta bazı konular hakkındaki farkındalığımı artırmama yardımcı oldu. Diğer seanslarımızın da aynı verimde olması dileğiyle... Teşekkürler :)
Psk. Gülnihal Ak Hakkında
comment
Tatlı Dilli
İlk görüşmemize rağmen çok iyi tatlı dilli özellikle rahat davranabileceğiniz birisi kesinlikle doğru noktaları bulabiliyor rahat rahat konuşabilirsiniz ben başta çekiniyordum yorumlarda söylendiği kadardan daha fazlasıdır
Psk. Hidayet Çalışkan Hakkında
comment
Akıcı
Levent Bey ile çok güzel ve akıcı bir seans gerçekleştirdik. Düzenli olarak da kendisiyle seanslarımıza devam edeceğiz. Herkese öneririm.
Psk. Levent Dokuzer Hakkında

Lohusalık Dönemi Nedir?

Doğum sonrası dönemde kadınların maruz kaldığı fiziksel, psikolojik ve duygusal değişimlerin bütünü lohusalık sendromu olarak adlandırılır. Lohusalık dönemi boyunca, annenin yenidoğan bebekle uyum sağlama çabası, hormonal değişiklikler ve uyku düzenindeki bozulmalar gibi faktörler, kadınların ruh halinde önemli dalgalanmalara yol açabilir.

Doğumdan sonraki ilk birkaç hafta içinde ortaya çıkan lohusalık humması, hafif ruhsal sıkıntılardan ciddi depresif durumlara kadar geniş bir spektrumu kapsayabilir. Bu yüzden, annenin lohusalık dönemi psikolojisi anlaşılmalı, anne-bebek ilişkisinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanmalıdır.

Lohusa Depresyonu Belirtileri Nelerdir?

Lohusa sendromu aynı zamanda annelik hüznü olarak da bilinir. Annelik hüznü belirtileri doğumdan sonraki ilk birkaç hafta içerisinde ortaya çıkabilir. Lohusa sendromu belirtileri birkaç hafta sürebilir ve bu süreç anneler için çoğu zaman zorlayıcıdır.

Lohusalıkta depresyon belirtileri aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Lohusa Depresyonu Neden Olur?

Doğum sonrası kadınları etkileyen ve ciddi bir ruhsal sağlık sorunu olan lohusalık dönemi depresyonu, sadece hormonal sebepler dolayısıyla ortaya çıkmaz. Lohusalıkta depresyon, sosyal, psikolojik ve çevresel faktörlerin birleşimiyle ortaya çıkabilir.

Lohusalık dönemi hem annenin hem de çocuğun sağlığını doğrudan etkileyebildiği için, sendromun nedenleri detaylı bir şekilde saptanmalıdır. Kimi zaman tek bir faktör etkiliyken kimi zaman birden fazla faktörün birleşimi lohusalık sendromu sebepleri arasında yer alabilir.

Lohusa Sendromu Nasıl Atlatılır?

Yeni annelerin yaşam kalitesini artırmak ve bu dönemi daha sağlıklı bir şekilde atlatmak için lohusalık sendromu nasıl geçer sorusu ve uygun başa çıkma yöntemleri kilit konumdadır. Depresyon lohusalık dönemi boyunca hem fiziksel hem de ruhsal olarak zorlayıcı sonuçlara sebep olabilir. Ancak doğru strateji ve psikolojik destekle anne bu süreci çok daha rahat bir şekilde atlatabilir.

Lohusa sendromu ile başa çıkma yöntemleri aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Erkeklerde Lohusalık Sendromu

Her ne kadar lohusalık sendromu kadınlara özgü bir ruhsal sorun olarak nitelendirilse de yeni baba olan erkeklerin doğum sonrasında psikolojik ve duygusal değişimleri yaşaması kaçınılmazdır. Erkeklerde lohusalık sendromu, hormonal değişiklikler, yeni sorumluluklar ve uyum sürecinin getirdiği stresle ilişkilendirilir. Belirtileri de kadınlarda lohusa sendromu belirtileri ile benzerdir: