İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Kapalı ve sessiz alanlarda bulunamıyorum ne yapmalıyım?

Kapalı ve sessiz alanlarda bulunamıyorum zorunda kaldığımda karnım gurulduyor ya da mide kaynaklı ses sorunları yaşıyorum, biyolojik bir şey olduğu için konuşarak halledilebilecek bir şey değilmiş gibi geliyor terapiyle çözülebilecek bir sorun mu psikiyatri yardımı daha mı mantıklı?

Anonim - 08.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Kapalı alan korkusu(klostrofobi), bireyin kapalı bir alandayken endişe ve tedirginlik hissi duymasıdır. Kapalı alan korkusu yaşayan kişide hem psikolojik hem de fizyolojik etkiler görülmektedir. Psikoterapi teknikleri ile yaşanılan kaygının sebebi belirlenir. Sonrasında yaşanılan sorunun kaynağının belirlenmesi ile bireydeki kaygılar yok olabilir. Kapalı alanlarda yaşanılan korku çözüme ulaşmış olur. Yani evet karın gurulması gibi yaşadığınız fizyolojik etki psikoterapi ile çözülebilir. Profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

08.04.2023

Deneyim : 3 Yıl   Seans : 89+   Danışan : 197+

Merhabalar, bahsetmiş olduğunuz sorun klostrofobi olarak adlandırılan bir sorun ve bu sorun ile bize başvuran danışanlarımızda olumlu sonuçlar elde etmiş bulunmaktayız sizinle de elde edebiliriz. Dilerseniz platformdan seans alarak bu noktada destek alabilirsiniz.

09.04.2023

Gizem Akcan
Gizem Akcan
DR. ÖĞR. ÜYESI KLINIK PSIKOLOG
Deneyim : 12 Yıl   Seans : 371+   Danışan : 814+

Belirsizliğe tahammülsüzlüğü yüksek, kontrolcü, mükemmeliyetçi, garantici bir insan iseniz kapalı alanlarda zarar göreceğinizi ve beklenmedik bir durumda kontrolünüz dışında bir sorun çıkar ve çözemez zarar görürseniz diye korkuyor olabilir misiniz? Mide problemleri somatik belirtiler olarak adlandırılır ve kaygıya bağlı ortaya çıkar. Psikoterapi kaygı bozukluğunuzun tedavisi açısından çözüm sağlayacaktır.

17.04.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 50+   Danışan : 141+

Merhabalar. Öncelikle yaşadığınız durumun fiziksel bir sebepten kaynaklanmadığını söyleyebilirim. Kapalı ve sessiz alanlarda kalmamanızın ve bu durumdan kaçınmanızın altında yatan kaygıları öğrenmek gerekir. Bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim.

06.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 436+   Danışan : 2003+

Merhaba,yaşadığınız durum terapiyle çözülebilir size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap