< Geri
online psikolog logo white

Cinsel obsesyonlarım hakkında

Hocam bir konuda vaktinizi almak isterim. Bir kaç aydır, eşime olan ilgimden dolayı halk arasında "zevk suyu" adı verilen bir akıntım var. Daha önce de oluyordu tabi ki. Fakat beni zorlayan şu. Öğretmen olduğum için, bu sıvının öğrenci masasına oradan sınav kağıdına bulaşması korkusu... Sınav sonucuna etki etme korkusu var sürekli ve elimde ıslak mendil masaları, "acaba bulaştı mi" korkusu ile siliyorum. Şimdi size desem ki bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz

Anonim - 17.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar, müsait olabildiğiniz en kısa zamanda bir uzmana başvurmanızı öneriyorum.

06.08.2023

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere. Anladığım kadarıyla "zevk suyu" olarak adlandırılan akıntı, normal bir fizyolojik olaydır ve birçok erkekte ve kadında görülebilir. Endişeniz sınav masalarına ve sınav kağıtlarına bulaşması konusunda anlaşılabilir, ancak bu tür bir akıntının sınav sonucunu etkilemesi pek olası değildir.Bu tür durumlarla ilgili olarak endişelerinizi anlayışla karşılıyorum, ancak bu tip doğal fizyolojik olaylar normaldir ve kontrol edilemezler. Öğrenci masalarını silmek ve temizlemek için alınan tedbirler, sizin sorumluluğunuzda olan olumlu bir davranıştır. Ancak, sürekli endişe ve korku yaşamak sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer bu endişeleriniz günlük yaşamınızı etkilemeye başladıysa ve işlevselliğinizi bozuyorsa, profesyonel bir psikoloğa danışmak yararlı olabilir. Böylece bu tür kaygıları yönetmeyi ve daha sağlıklı bir şekilde başa çıkmayı öğrenebilirsiniz. Unutmayın, her insanın doğal fizyolojik durumları vardır ve bu tür olaylara takılmadan yaşamınızı daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Sorunlarınızı paylaşmaktan ve yardım almak için çevrenizdeki uygun kaynakları kullanmaktan çekinmeyin. Sağlık ve mutluluk sizin için ve herkesi icin önemlidir ve sizinle ilgilenen ve destek sunabilecek insanlar muhakkak vardır. Tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Sağlıklı günler dilerim.

07.08.2023

Merhaba ,yaşadığınız problem obsesif - kompulsif bozukluk olarak tanımlanabilir dilerseniz size yardımcı olmak isterim benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023