< Geri
online psikolog logo white

Yürürken düşecek gibi oluyorum, bu neyin belirtisi?

Merhaba, yaklaşık 2019 dan beri yürürken düşecek gibi oluyorum. Bu durum anksiyetemi tetikliyor ve son günlerde oldukça yüksek hissediyorum. Bu psikolojik bir durum mu sizce?

Anonim - 17.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz size.Yürürken denge kaybı veya düşecek gibi hissetmek psikolojik bir durumun bir sonucu olabileceği gibi fizyolojik veya tıbbi nedenlere de bağlı olabilir. Bu tür bir durumu daha iyi anlamak ve uygun tedavi veya destek almak için bir sağlık profesyoneli ile görüşmek ve danışmanlık almak çok önemlidir.Düşme hissi, anksiyete belirtilerinden biri olabilir. Ancak, düşme hissi sadece anksiyete ile ilişkili değildir. Düşme hissi, baş dönmesi, denge kaybı, iç kulak hastalıkları, vertigo, tükenmişlik sendromu gibi farklı nedenlerden kaynaklanabilir.Bu nedenle, düşme hissinin yanı sıra diğer belirtiler de göz önünde bulundurularak bir uzmana başvurmanız önerilir. Anksiyete belirtileri arasında sıkıntı, heyecan, dikkat ve hafıza sorunları, tehlike algısına yönelik dikkat artışı, endişeli düşüncelerle baş etme zorluğu gibi belirtiler yer alır.anksiyete veya stres gibi psikolojik faktörler de denge sorunlarına neden olabilir. Bir psikolog veya psikiyatrist ile görüşmek, bu konudaki duygusal ve zihinsel yönleri ele almanıza yardımcı olabilir. Sağlık ve psikolojik durumlar karmaşık olabilir, bu yüzden bir profesyonelin yardımı ve değerlendirmesi en iyisi olacaktır. Unutmayın ki bu tür sorunların çoğu tedavi edilebilir ve yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olacak destek ve yönergeler bulunabilir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu gibi durumlari konuşabilme ve psikolojik destek anlamında görüşebilme imkanı oluşabilir.Beklerim... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

18.09.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba,yaşadığınız bu durumun hem psikolojik hem de fizyolojik sebebi olabilir anksiyeteden kaynaklanabilir seans oluşturursanız daha detaylı bilgi verip size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun