< Geri
online psikolog logo white

Yeterince değer görememek

Sevdiğim bir kız var ona fazlasıyla önem veriyorum konuşmaya çalışıyorum olduğundan olabildiğinden fazla değer veriyorum bazen samimi davranıyor, çoğunlukla onunla konuşmaya çabalayışımda sessiz kalıyor. Hayatında x kişi olsun herhangi kişi olsun onlara sunduğu aynı tavrı bana karşı göstermiyor onlara daha fazla ilgili davranıyor bana karşı hayatında hep engelmişim gibi davranıyor. Bu konuda ne yapabilirim onun değerini sevgisini kazanmak istiyorum bunu nasıl başarabilirim ?

Anonim - 22.06.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar Sevgili Danışan; Sevdiğiniz kıza fazla değer vermek ve onunla konuşmaya çok çaba sarf etmek, onun gözünde seni değersiz kılıyor olabilir. Karşındaki kişiye çok fazla soru sormak ve onu dinlememek, konuşma becerilerini geliştirmek için önemli hatalar arasında yer alır. Etkili bir konuşma için, konuşmanın yapıcı ve gerçekten dinleyici odaklı olması gerekir. Karşındaki kişinin duygularını incitmeden, onları yanlış yönlendirmeden ve değer yargılarını zedelemeden konuşmalısın. Ayrıca, bir insanın sana değer verip vermediğini anlamanın yollarından biri de, sana Hayır dediğinde küsmemesi ve seni tüm kusurlarınla kabul etmesidir. Eğer karşındaki kız, sana değer vermiyorsa, senden bir şey istediğinde Hayır dediğinde küsüyor veya uzaklaşıyorsa, bu onun için önemli olmadığının göstergesi olabilir. Öz-saygı ve kendini değerli hissetmek, sağlıklı ilişkiler kurabilmek için çok önemlidir. Kendini değersiz hissediyorsan, önce kendine değer vermeyi öğrenmelisin. Ancak bu sayede, sana değer veren ve seni seven biriyle mutlu bir ilişki kurabilirsin. Ayrıntılı bilgi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz için lütfen profilimden seans oluşturunuz. Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmenizi dilerim. BEKLERİM..

24.06.2024

Merhaba seanslarda başka birinin sevgisini almak değil ama dengede alma-verme ilişkisi nasıl kurulur ve fazla değer vermenizin altındaki patolojik dinamikler çalışılır size yardımcı olmak isterim. Benimle seans oluşturabilirsiniz, iyi günler dilerim.

29.06.2024