< Geri
online psikolog logo white

Unutkanlık yaşıyorum

Bir nesne ya da yapılacak bir işi 2.gorevim olarak belirlelegidigimde 1.işim daha doğrusu gorevimden sonra 2. Görevi sıklıkla unuturum. Örneğin lavaboya giderken telefonu aynanın önüne bıraktım, lavabo çıkışı telefonu almayı unutmak gibi durumlar hatta daha ciddi sorunlarda yaşadım benzer olarak. Bu durum normal midir?

Anonim - 07.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Emre Uzun
Emre Uzun
PSIKOLOG

Bu konuda yaşınızı, günlük yaşantınızı, işinizi ve yoğunluğunuzu göz önünde bulundurarak ayrıntılı olarak değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. İfade etmiş olduğum bu etkenler unutkanlık durumunuzu etkileyebilir. Bu durumun hayatınızı etkileme düzeyini en aza indirmek için randevu almanız ve görüşme sürecine başlamanız size iyi gelecektir.

07.09.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

08.09.2023

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoş geldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz size. Bu tür durumlar zaman zaman herkesin başına gelebilir, ancak sürekli unutkanlık ciddi bir endişe kaynağı olabilir. İşte bu tür unutkanlığın bazı yaygın nedenleri ve bu konuda yapabileceğiniz şeyler hakkında bir kaç soru ve öneri; _Dikkat eksikliği ve karışıklığı problemi yaşıyor olabilir misiniz? Stres, yorgunluk, dikkatinizin dağılması veya çok fazla bilgiye maruz kalma gibi faktörler, unutkanlığa neden olabilir. _ Düzensiz bir yaşam sürdürüyor olabilir misiniz? Eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirmemek veya görevlerinizi planlamamak, unutkanlığa yol açabilir. _ Son zamanlarda herhangi bir sağlık sorunu yaşadığınız oldu mu? Uyku eksikliği, vitamin eksiklikleri veya bazı sağlık sorunları da unutkanlığa neden olabilir. _Bu sorunla ilgili bir doktora başvurduğumuz oldu mu? Eğer sürekli unutkanlık sorunu yaşıyorsanız, bir doktora başvurmanız ve durumunuzun altında yatan nedenleri araştırmanız önemlidir. _ Günlük yaşantınızı planlarken hatırlatıcı notlar ve zihinsel detoks için önlemler alabilir misiniz? Ayrıca günlük görevlerinizi hatırlamak için notlar almak veya görevleri liste halinde yazmak gibi alışkanlıklar geliştirebilirsiniz. Yaşınız cinsiyetiniz ve mesleğiniz sürekli zihinsel faaliyet ve karışıklık içerecek düzeyde mi? Zihinsel olarak yaş ve cinsiyetin unutkanlık üzerine etkileri bilinmektedir. Ayrıca yaptığınız iş ve diğer zihinsel aktiviteler zihinsel karmasa yaşamanıza etkili olabilir. Günlük yaşamınızda spor egzersiz düzenli beslenmenize dikkat ediyor musunuz? Ayrıca düzenli egzersiz yapmak, yeterince uyumak ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek de unutkanlığı azaltabilir. Unutkanlık sorununuz devam ederse, zihinsel problemlerle ilgilenen bir uzmandan yardım almak önemlidir .Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz bu ve benzeri konuları konuşmak için imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

10.09.2023

İyi günler, yaşamış olduğunuz unutkanlık eğer rutininizi ciddi şekilde etkiliyor ise öncelikle b12 vitamininizi ölçtürmenizi ve sonucuna göre hareket etmenizi öneririm . Eğer b12 vitamininiz normal seviyede ise hayatınızı gözden geçirip çözülmesi gereken büyük bir problemleminiz var ise onu tespit edip onu çözümlemekle başlayabilirsiniz.

14.09.2023

Merhaba,hayatınızın işlevini bozuyorsa sizi zor duruma sokuyorsa normal diyemeyiz seans oluşturursanız detaylı değerlendirip size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023