< Geri
online psikolog logo white

Takıntılı düşünüyorum

Sevgilim bana geçmişte biri senin göğsüne, kalçana vs. Dokunduysa bana söyle yoksa hakkımı helal etmem dedi. Kimsenin bana dokunmadığına eminim çünkü bana belimden sarıldığında göğsüme değmesin diye kendi elimi koymuştum göğsümün altına. Bana dokunduğuna dair hiç bir görüntü kanıt yok bunu biliyorum çünkü böyle bir önlem aldıysam buna izin vermem. Ama o günden beri sürekli acaba dokunmuş muydu ya dokunduysa diye sürekli düşünüyorum. Günlük hayatımı etkiliyor lütfen yardımcı olun

Anonim - 14.01.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum size. Sizi endişeli olarak duymak beni üzüldüğünü bilmenizi isterim. Sevgilinizin size geçmişte biri tarafından dokunulup dokunulmadığını sorduğunuzda, böyle bir şeyin olmadığına emin olmanıza rağmen sürekli takıntılı düşüncelerinizin olduğunu belirtiyorsunuz. Bu durum takıntılı düşüncelerin etkisi altında olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Takıntılı düşünceler, obsesif kompulsif bozukluğun (OKB) bir belirtisi olabilir. Bu endişelerinle başa çıkmak gerçekten zor olabilir, ancak GERÇEK DIŞI olasılıklara odaklanmak yerine GERÇEKLERİ göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Eğer güvenilir bir şekilde böyle bir durumun yaşanmadığına eminseniz, partnerinizle açık ve dürüst bir iletişim kurmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu endişelerin size ve ilişkinize ciddi sıkıntılar yaşattığını düşünüyorsanız, profesyonel bir yardım almak, bir terapistle konuşmak faydalı olacaktır. Duygusal zekanızı geliştirmek, empati kurmayı öğrenmek ve ilişkilerde daha sağlıklı bir dinamik oluşturmak için, bir iyileşme ve gelişme yöntemi olan PSİKOTERAPİ almak sizler için faydalı olabilir. Kendinizi anlamak ve değiştirmek için adım atmak bu yaşamda önemlidir. Eğer vaktiniz varsa profilimden uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. Beklerim. Size sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

16.01.2024

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, sevgilinizin baskıcı tutumu sizde kaygıya sebep olmuş ve korku geliştirmişsiniz dilerseniz size terapiyle yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

23.01.2024

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap