< Geri
online psikolog logo white

Tahammülüm yok neden?

Çok fazla soru sorulmasına tahammülüm yok. Çok soru sorulduğunda ya bağırarak cevap veriyorum ya da ortamdan gidiyorum. Bunun sebebi neden olabilir?

Anonim - 06.07.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.. Tahammülü kalmamak veya çabuk sinirlenmek farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden bazıları görünen düzeydedir. Örneğin birinin bize haksızlık etmesi, suçlanmak gibi. Diğer nedenler ise derinde yatan çözülmemiş duygular ve geçmiş yaşantılardır. Aile yaşantısında şiddete maruz kalmak Çocukluk yaşantısında reddedilmek ya da sevilmemek Saygısızlığa uğramak ya da haksız muamele görmek Tehdit edilmek İhmal edilmek Fiziksel olarak zarar görmek ya da risk altında olmak Kişinin kendisini güçsüz hissetmesi Yüksek düzeyde stres ya da kaygı Düşük kriz yönetimi Düşük benlik algısı Madde ya da alkol kullanımı gibi Öncelikle sizi öfkelendiren durumu düşünün. Bu durumun geçmiş yaşantılarınızla bağlantısını biraz irdeleyin. Bir anda bu sonuca varmanız zor olacaktır. Bu yüzden kendinize biraz zaman verin. Öfke durumlarını not alın ve kendinize neden çabuk sinirleniyorum sorusunu sorun. Geçmişte şiddetli şekilde istismara ya da ihmale maruz kalmak bazen öfke duygusunu ortaya çıkarır. Diğer yandan aile yaşantınızda problem çözme becerisi size öğretilmediyse çabuk sinirleneceğinizi unutmayın. Öfkenizi ya da duygunuzu kontrol etmekte zorlanıyorsanız onlinepsikolog.com sitesinden profilimi ziyaret edebilir seans oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

07.07.2023

Merhaba, kişi belli bir noktaya kadar içinde bulunduğu duruma tepki göstermez ise ardından gelen olaylara karşı vermesi gereken tepkiden fazlasını verir. Yani biriktirmiş ya da bastırmış olduğunuz duygu ve düşünceleriniz buna neden olabilir. İçinde bulunduğunuz durumu değiştirmek istiyorsanız sistem üzerinden randevu alabilirsiniz.

16.08.2023

Merhaba ,öfke kontrol bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz size yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle terapi oluşturabilirsiniz.

27.08.2023