< Geri
online psikolog logo white

Sürekli mutsuzluk hissine kapılıyorum

Merhaba, gün içerisinde defalarca mutsuzluk duygusuna yakalanıyorum, kendimi büyük bir boşluktaymış gibi hissediyorum, bununla ilgili ne yapabilirim?

Anonim - 26.02.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhaba sürekli mutsuzluk duygusu depresyon, anksiyete, travma gibi pek çok rahatsızlıklardan kaynaklanabilir gerekli test ve görüşmeler için dilerseniz seans oluşturabilirsiniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

27.02.2024

Merhabalar hoşgeldiniz Öncelikle yaşadığınız ruhsal sorunlardan dolayı üzgün olduğumu bilmenizi isterim. Mutsuzluk hissi yaşadığımız modern ve karmaşık bir toplum düzeni içinde, bireylerin çok sık yaşadığı sorun olduğunu bilmenizi isterim .Öncelikle, bu duyguları inkar etmemenizi ve kendinize karşı nazik olmanızı tavsiye ederim . Hemen harekete gecebilir, Duygularınızı ifade etmek için bir arkadaşınız veya bir terapist ile konuşabilirsiniz.Mutsuzluk hissi ve boşluk hissi, genellikle ruh sağlığıyla ilgili sorunların belirtileri olabilir. Bu duygularla başa çıkmak için aşağıdaki önerilerimizi dikkate almayı deneyebilirsiniz; _Konuşmak: Duygularınızı bastırmak yerine bir yakınınızla veya bir uzmanla paylaşmaniz önemlidir. Bir terapist veya danışman size duygularınızı anlamanızda ve başa çıkma stratejileri geliştirmenizde yardımcı olacaktır. _Hareket ve Spor: Düzenli egzersiz yapmak mutluluk hormonu olan endorfin hormonu salgılanmasına yardımcı olabilir ve ruh halinizi iyileştirebilir. _Beslenme ve Uyku Düzeni: Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek ve düzenli uyku alışkanlıkları oluşturmak da ruh sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilir. _Meditasyon ve Nefes Egzersizleri: Meditasyon yapmak veya derin nefes egzersizleri uygulamak stresi azaltabilir ve zihinsel dinginlik sağlayabilir. _Hobi Edinmek: Kendinizi iyi hissettiren aktivitelere zaman ayırmak, hobiler edinmek mutluluğunuzu artırabilir. _Günlük Düşünce Takibi: Olumsuz düşüncelerinizi fark etmek ve bunları pozitif düşüncelerle değiştirmek için günlük tutma egzersizleri gibi teknikleri hayatınıza kalabilirsiniz. _Bu önerilerden herhangi birini veya birkaçını uygulamak, mutsuzluk ve boşluk hissinin zorluğunu hafifletme ize yardımcı olabilir. Eğer bu duygular günlük yaşamınızı negatif yönde etkilemeye devam ederse veya günlük yaşamınızı ciddi şekilde etkilerse, profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrintili olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMLE sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

29.02.2024