< Geri
online psikolog logo white

Sürekli aniden gelen mutsuzluk, ağlama isteği ve öfke problemleri yaşıyorum ne yapmalıyım?

Sürekli kaygı ve mutsuzluk yaşıyorum. Etrafımdaki insanları kendimden uzaklaştırıyorum ya da bir şekilde onları kaybediyorum. Sürekli başarısız olacağımı işe yaramayan biri olduğumu düşünüyorum, öfke problemleri yaşıyorum. Ya çok sinirliyim ya da sürekli ağlıyorum. Ve anksiyete atağı geçirdiğimi düşünüyorum, bu konuda ne yapmalıyım nasıl bir terapi almalıyım?

Anonim - 11.02.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar hoşgeldiniz bu zorlu duyguları yaşadığınızı öğrenmek beni üzdü.Oncelikle Size çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Anksiyete, sürekli kaygı, mutsuzluk, öfke problemleri ve anksiyete atakları gibi belirtilerle kendini gösterebilen bir hastalık durumdur. Anksiyete bozuklukları genellikle çocukluk döneminde yaşanan olumsuz deneyimler, genetik faktörler, kişilik özellikleri ve çevresel etmenlerle ilişkilendirilmektedir. Anksiyete tedavisi için bilişsel davranış terapisi (BDT), kabul ve kararlılık terapisi (AKT), ve maruz kalma terapisi gibi farklı terapi yöntemleri kullanılmaktadır. Bu terapiler, anksiyete ile baş etme becerilerini geliştirmeyi, olumsuz düşünce kalıplarını değiştirmeyi ve stresle başa çıkma stratejileri öğretmeyi hedefler. Doğru terapist seçimi, danışanın ihtiyaçlarına uygun bir uzmanın belirlenmesi, terapistin nitelikleri, uzmanlık alanı, tedavi yaklaşımı, iletişim becerileri ve sosyal/kültürel duyarlılığı gibi faktörlere dikkat edilmesini gerektirir. Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrintili olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum size.

21.02.2024

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhabalar, yaşadığınız durum ve semptomlar çok çeşitlilik göstermiş olabilir bu bir travma sonrası ortaya çıkmış olabilir emdr terapisiyle özellikle öfkenizi kontrol altına almanız mümkündür dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

27.02.2024

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun