< Geri
online psikolog logo white

Sevgilimi arkadaşından kıskanıyorum

Merhaba bir ilişkim var. Adım Zeynep. İkimizde boşanmış insanlarız onun bir kızı var. Ve komşusu eski eşinin arkadaşı kadın da evli. Kadının eşi ile arkadaşlar. Fakat ben kadından hoşlanmıyorum ve inanılmaz kıskanıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Anonim - 19.02.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar hoşgeldiniz; öncelikle kıskançlık duygusu herkesin yaşadığı bir duygu olsa da, bazen kontrol edilemez hale gelebilir. Erkek arkadaşınızın, Komşunuzun eşiyle arkadaş olması ve sizin ondan hoşlanmamanız normal bir durum olarak görünüyor. Ancak, kıskançlık duygusunu kontrol etmek sizin zorlandiviniz bir durum gibi. Bunun için bazı ipuçları vardır. Öncelikle, kıskançlık duygunuz ve bu duyguya neden olabilecek faktörleri anlamak için çaba sarf edebilir ve sakin bir ruh haliyle devam edebilirsiniz . Harekete geçmenizi önermiyorum ve kendinize güveninizi arttırmak için çaba gösterin. Kendinizi sevmeyi ve eleştirel iç sesinizi kontrol altına almak için çaba sarfedebilirsiniz. Bu durumda, kıskançlık duygusunu kontrol etmek için kendinize ozgüveninizi arttırmak ve eleştirel iç sesinizi kontrol altına almak için çaba gösterebil8rsiniz. Ayrıca, kıskançlık duygusunun psikogenetigini anlamak, bu konuda farkındalık oluşturmak ve o duyguyu kontrol etmek için bir terapistin yardımını almak da sizin için rasyonel bir çözüm başlangıcı olabilir.Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

22.02.2024

Merhaba, yaşadığınız ilişkide kıskançlık semptomlarına cevap bulabilmek için hayat öykünüzü dinlemek gerekir dilerseniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

27.02.2024