< Geri
online psikolog logo white

Sevgilim evlenmek istemiyor

Sevgilimle 2 yıldır birlikteyiz. Kendisi işten işe giriyor ve ortalama 6-7 ay çalışıp çıkıyor. Evlenmeye dair hiç sıcak bakmıyor ve ben seni süründüremem diyor. Bende çalışıyorum birlikte yavaş yavaş bir şeyler yaparız diyorum ancak umurunda değil. Sürekli gelecek kaygısı yaşıyor ya da beni istemiyor. Eğer evlenmek istemiyorsan beni oyalama başkasını bulur onunla evlenirim gibi biraz ağır konuştum ve bana küfür etti. Ne evleniyor ne de bırakıyor. Ailesi olaydan haberi yokmuş gibi davranıyor ve hiç oralı değiller, abisi kendi çabaları ile evlenmiş ve sevgilim de birikim yapıp evlenmek istiyor. Kendisine kredi çekip verebileceğimi söylesem de evlenmek istemiyor.

Anonim - 13.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere;Yukarıda anlattığımız ancak ayrıntılarını bilmediğimiz bu durum sizin için oldukça zorlayıcı olabilir. İlişkilerde farklı beklentiler ve hedefler olması, çatışmalara neden olabilir. Sizinle paylaştığınız sorunlarınızı ele almak için aşağıdaki adımlar yardımcı olabilir: _İletişimi Açık Tutmak ve etkili iletişimi öğrenip uygulayabilirsiniz: İlişkide her iki tarafın da beklentilerini, kaygılarını ve isteklerini açıkça ifade etmesi önemlidir. Partnerinizle dürüst ve açık bir şekilde konuşmaya devam edin. _Empati Kurmayi öğrenebilirsiniz; Partnerinizin görüş açısını anlamaya çalışın. Onun gelecek kaygıları, evlilik konusundaki isteksizliği veya kararsızlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, durumu anlamanıza yardımcı olabilir. _Karşılıklı Anlayış: İkinizin de yaşam deneyimleri ve değerleri farklı olabilir. Birbirinizin bakış açısını anlamaya çalışın ve saygı gösterebilirsiniz, _Uyumlu Çözümler Arama:Evlenme konusunda farklı düşünüyor olabilirsiniz, ancak her iki tarafın da rahat edeceği uyumlu bir çözüm arada sevgi varsa bulunabilir. Bu süreçte partnerinizle birlikte çalışmak ve çaba göstermek önemlidir._Bireysel Beklentileri Gözden Geçirebilirsiniz,Siz de bireysel olarak, evlilik ve gelecek hedefleriniz konusundaki beklentilerinizi gözden geçirin. Bu, sizin ne istediğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir._Kendi duygusal refahınıza özen göstermeyi unutmayın. İlişki zorlukları yaşadığınızda bile kendi yaşamınızı sürdürmek, hobilerinizle ilgilenmek ve duygusal sağlığınıza dikkat etmek önemlidir.Kendinizi ihmal etmemeyi deneyebilirsiniz,Profesyonel Yardım almayı düşünebilirsiniz;Eğer iletişim sorunları veya çatışmalar devam ederse, bir ilişki danışmanına gitmek faydalı olabilir. Bir uzman, sizi daha iyi anlamak ve çözüm yolları bulmak konusunda rehberlik edebilir._Unutmamali ki her ilişki farklıdır ve her iki tarafın da beklentilerini ve duygusal ihtiyaçlarını dikkate alması gerekmektedir. Ancak ilişkinin sağlıklı ilerlemesi için en önemli faktörler; iletişim, empati ve uyum dur .Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz ayrintili görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı günler dilerim sizlere.

17.08.2023

Merhaba, hayatınızdaki insanın evlilikten beklentileriyle sizinki çatışmış gibi düşünüyorum herkesin evlilik olgunluğu farklı seyredebilir bu yüzden kişinin hayır cevabını neden evet yapmak istiyorsunuz sözel şiddet görmenize neden izin verdiniz bunlar terapide çalışılabilir .Dilerseniz benden randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023