< Geri
online psikolog logo white

Psikozdamıyım?

Merhabalar ben sorumu hemen sormak istiyorum, öncelikle yaşım 18. Ben 20 güne yakın bir süredir bazı günler çok az uyuyordum bazı günler uyku tutmuyordu ben bu durumun bende bir kalıcı hasar bırakacağından çok korkuyordum ve ardından benim bir ikizim var ondan ayrıldım onu başka bir ile yolladım. O gün ağlamıştım gece ertesi gecede uyumaya çalışırken bir an sanki herkes uyuyor da sadece ben uyuyamıyorum ve ortama yabancılaştım panik atak gibi bir şey geçirdim ardından uyudum. O günden sonra bende yoğun bir stres başladı ara ara yensem de devam etti ve kendi başıma kalma isteği başladı. Çok stresli ve depresif hissediyorum. Korkudan mı bilmiyorum ama bir yerlere baktığımda onu yüz şekline benzetebiliyorum bu söylediklerim bir hafta içinde başladı. Nöroloji'den randevu aldım sizce nasıl bir sorun olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Anonim - 02.10.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz size. Yaşadığınız bu duygusal ve zihinsel zorluklar için profesyonel yardım arayışınız önemlidir ve nöroloji randevusu iyi bir başlangıç olabilir. Ancak belirttiğiniz semptomlar, sadece nörolojik bir soruna işaret etmeyebilir. Psikolojik ve duygusal faktörler de bu semptomların bir nedeni olabilir. Yaşadığınız semptomlar arasında stres, depresyon ve panik atak gibi belirtiler bulunuyor gibi görünüyor. Bu tür semptomlar, zihinsel sağlık sorunlarının belirtileri olabilir ve bir psikolog veya psikiyatrist tarafından daha fazla değerlendirilmesi gerekebilir. Nörolojik bir sorun olasılığını göz önünde bulundurarak nöroloji randevusu almanız iyi bir adım olabilir, ancak aynı zamanda bir psikolog veya psikiyatristle de görüşmeyi düşünmeniz önemlidir. Zihinsel sağlık profesyoneli, yaşadığınız semptomları daha derinlemesine inceleyebilir ve uygun tedavi seçeneklerini değerlendirebilir. Unutmayın ki bu tür sorunlar tedavi edilebilir ve siz yardım aldığınızda daha iyi hissetme şansınız yüksektir. İyi bir sağlık profesyonelinin yönlendirmesi ve desteğiyle, yaşadığınız sorunların kaynağını anlayabilir ve tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Kendinizi yalnız hissetmeyin ve profesyonel yardım arayışınızı sürdürün. Gelecekte daha iyi bir zihinsel sağlık ve refah için bu önemlidir.Ayrica profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca psikolojik destek anlamında gorusebilme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

03.10.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba,yaşadığınız bu durum pek çok durumdan kaynaklanabilir fakat net bir değerlendirme için gerekli test ve görüşmelerin yapılması gerekir seans oluşturursanız size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun