< Geri
online psikolog logo white

panik atak olduğumu düşünüyorum

kalpte ve göğüste ağrı ve yanma hissi, terleme, el ve ayaklarda uyuşma, kalp krizi sandım ama testler temiz çıktı, panik atak var bende ama bu şekilde hiç olmamıştı, yine panik atak olabilir mi ?

Anonim - 19.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Bazı olay veya durumlar panik atağı tekrar tetikleyebilir. Bu durumla karşılaştığınız anda öncelik olarak diyaframdan nefes almaya özen gösterin. Paniğin size zarar vermeyeceğini önceden de yaşadığınızı ama geçtiğini düşünmeye çalışın. Dilerseniz profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

21.04.2023

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 114+   Danışan : 273+

Yaşadığınız durum bir panik atağa benziyor. Panik atak yaşayan insanlar tekrar yaşamaya meğillidir. Bu durum onların tekrar panik atak yaşama olasılığına karşı kaygılarının daha da artmasına ve bu da panik atak geçirme riskinin artmasına sebep olabilir. Bunu ilk defa yaşamak ürkütücü, tedirgin edici olsa da aslında sebebi kaygı yaratan durumlardır. Terapi ile kaygılarınızı yaratan durumları ve bunların üzerinden kaygılarınıza karşı daha tolere edilebilir bir duruma gelmek ve panik atak gibi kaygı bozukluklarının daha kontrol altına alınabilir hale getirmek mümkün.

21.04.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

05.05.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, evet panik atak olabilir seans içinde gerekli görüşmeler ve testler uygulanır size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz size. Zor bir durumu yaşadığınızı anlayabiliyorum. Panik atak, ani ve düzenli olarak bir panik ya da korku hissinin etkisi altında kalınan bir anksiyete bozukluğudur. Panik atak esnasında kişi anksiyetenin yanı sıra çeşitli fiziksel ve zihinsel semptomlar ile karşılaşır. Bu semptomlar belirgin bir sebep olmadan ve oldukça hızlı belirebilir ortaya çıkabilir. Panik atak kişi için çok korkutucu ve stresli bir durum olabilir. Panik atak belirtileri arasında göğüs ağrısı, terleme, el ve ayaklarda uyuşma gibi semptomlar yer alabilir. Göğüs ağrısı nedenleri arasında kalp krizi, anjina pektoris, perikardit, aort anevrizması, akciğer embolisi, kosta kıkırdağı iltihabı, mide reflüsü, panik atak, stres, kas iskelet sistemi problemleri, akciğer hastalıkları, kanser, enfeksiyonlar, travma, psikolojik nedenler yer alabilir. El ve ayaklarda uyuşma nedenleri arasında nöropati, diyabet, hipotiroidi, B12 vitamini eksikliği, sırt problemleri, sinir sıkışması, stres, panik atak, yanlış pozisyonda oturma veya uyuma, yanlış ayakkabı kullanımı, sirkülasyon problemleri yer alabilir.Fiziksel ve psikolojik nedenlere bağlı gelişebilir bir durum. Öncelikle medikal yaklaşıma sahip bir tip doktoruna gorusmeniz ve tıbbi yardım almaniz, duygusal ve psikolojik nedensellik için ise psikolojik yardım almanız onemlidir.Ayrica Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik destek anlamında ayrintili gorusebilme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

25.10.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun