< Geri
online psikolog logo white

Panik atağım olabilir mi?

Depremden sonra 2 şehir değiştirdik. Ve gittiğim 2 şehirde panik atak belirtileri oluştu otobüse binememeye toplumda duramamaya başladım. Sürekli gerilip stres yapıyorum ne dışarda durabiliyorum ne evde sürekli ayaklarım titriyor bir şey yapmadan duramıyorum duşa gireceğim zaman çok stres yapıyorum ağlıyorum daralıyorum çoğu zaman duşta nefessiz kalıyorum. Panik atağım olabilir mi?

Anonim - 22.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

‌Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Panik atak diyebilmek için göğüs ağrısı veya sıkışma, çarpıntı, nefes darlığı veya boğulma hissi, baş dönmesi, uyuşma yada karıncalanma, üşüme veya ateş basması, bulantı veya karın ağrısı, titreme veya sarsılma, kendisini ve çevresindeki diğer insanları değişmiş veya farklı hissetme, kontrolü kaybetme, ölüm korkusu panik atak belirtilerinden en az dört tanesinin gözlemlenmesi gerekir. Deprem gibi travmatik olaylar ruhsal travmaya yol açabilir. Yaşadığınız travmatik olay sonrası uyum sağlamakta ve durumla başa çıkmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz.Yaşadığınız sorunu veya sorunları detaylandırarak psikoterapi ile çözüme ulaştırmak mümkündür. Profilimi ziyaret ederek randevu oluşturabilirsiniz.

22.04.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

05.05.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, evet olabilir ama gerekli test ve görüşmenin yapılması gerekir size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun