İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Online psikolog terapileri kayıt oluyor mu?

Burada yaptığımız görüşmeler herhangi bir sisteme kayıt oluyor mu? İşimden dolayı psikolog ile görüşmek mesleki açıdan sıkıntı oluşturuyor.

Anonim - 30.07.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 114+   Danışan : 273+

Merhaba, terapistiniz ile yapacağınız konuşmalar kesinlikle kayıt altında tutulmaz. Sizin izniniz olmadan kayıt tutulması yasalara etik kurallara aykırıdır. Size ya da başkasının hayatı tehlikede olmadığı sürece, mahkeme emri olmadığı sürece veya sizin rızanız olmadığı sürece seansta konuşulanlar seansta kalır, kimse ile paylaşılmaz.

31.07.2023

Başak Küçükyalçın
Başak Küçükyalçın
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 19+   Danışan : 48+

Merhabalar, Görüşmelerimiz Skype uygulaması üzerinden gerçekleşiyor ve herhangi bir kayıt alınmıyor, gizlilik konusunda içiniz rahat olabilir.

01.08.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar ben Psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan, öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hayır, burada yapılan görüşmeler onlinepsikolog.com tarafından takip edilmiyor veya herhangi bir sisteme kaydedilmiyor. Görüşmeleriniz gizli ve güvende kalıyor. Ancak, özel ve kişisel meselelerinizle ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyorsanız, kesinlikle profesyonel bir psikolog veya terapistle görüşmenizi öneririm. Görüşmeleriniz tamamen gizli ve güvende olacaktır. Size profesyonel destek sunacak bir uzmana başvurmak, zorluklarınızla daha etkili bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olabilir ve iş hayatınızı etkileyecek olumsuz sonuçları önleyebilir. Eğer vaktiniz varsa bu konuları etraflıca incelenmesi için psikolojik destek anlamında görüşebiliriz. onlinepsikolog.com üzerinden profil sayfamdan seans olusturabilirseniz görüşme imkanımız olabilir. Sağlıklı günler dilerim.

01.08.2023

Selen Melay Yanıkan
Selen Melay Yanıkan
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 102+   Danışan : 251+

Merhabalar. Ben Uzman Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Gizlilik meslek etik kurallarımızdan biridir. Konuşmalar kayıt edilmemektedir ve kimseyle paylaşılmamaktadır. Dilerseniz sorun veya şikayetinizle ilgili benimle iletişime geçebilirsiniz.

03.08.2023

Gizem Akcan
Gizem Akcan
DR. ÖĞR. ÜYESI KLINIK PSIKOLOG
Deneyim : 12 Yıl   Seans : 371+   Danışan : 814+

Danışan görüşmeleri kendinize veya bir başkasına zarar verme durumunuz olmadıkça 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Etik kurallar gereği gizlilik şarttır: Danışma sürecinde her danışanın mahremiyetine özen gösterilir, gizlilik esastır. Görüşmede konuşulanlar sizin izniniz olmadığı sürece sizinle danışmanınız/terapistiniz arasında kalır. Ancak bildirilmesi zorunlu herhangi bir suç unsuru olduğunda, kendinize ya da bir başkasına zarar verme riskinin ve istismarın söz konusu olduğu durumlarda ve tanıklık celbi gelmesi halinde gizlilik ilkesi ihlal edilir ve gerekli bilgiler ilgili kişi veya kurumlarla paylaşılabilir. Bu durumda öncelikle tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Dilerseniz bu süreçte birlikte seanslarımızı gerçekleştirebiliriz. Sizin için elimden geleni yapmak isterim.

06.08.2023

Deneyim : 3 Yıl   Seans : 18+   Danışan : 47+

Merhabalar, Hayır kayıt olmuyor. Tüm psikoterapi seansları gizlilik ilkesi çerçevesinde yürütülmektedir. Gizlilik ilkesi çerçevesinde tüm görüşme süreci danışanın mahremiyeti göz edilerek görüşmeci ile aranızda kalacaktır. Bu ilke, ancak danışanın kendisine ya da bir başkasına zarar vermesi söz konusu olduğunda geçersiz kalır ve görüşmeci danışanla ilgili bilgileri gerekli gördüğü kişilerle paylaşabilir. Sonuçta hangi nedenle olursa olsun, sizinle ilgili bir bilginin başkasına açıklanması gerektiğinde, bu durum öncelikle sizinle görüşülecek, hangi bilginin, kime/kimlere, nasıl açıklanacağı ortaklaşa belirlenecek ve açıklama yapılabilmesi için sizin sözlü veya yazılı izninizin alınması gerekecektir. Görüşme sürecince kesinlik ses ve video kaydı alınmayacaktır.

07.08.2023

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 82+   Danışan : 97+

Merhaba burada yapılan görüşmeler gizlilik esaslı olduğu için endişelenmenizi gerektirecek bir durum olmadığını söyleyebiliriz.Mesleğinizi bilmiyorum fakat bir psikolog ile görüşmek mesleki açıdan herhangi bir sorun teşkil etmez.

09.08.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 19+   Danışan : 47+

Merhaba. Hayır, yaptığınız psikolog görüşmeleri herhangi bir sisteme kaydolmuyor. Bu konuda rahatlıkla psikolojik destek alabilirsiniz.

15.08.2023

Deneyim : 3 Yıl   Seans : 89+   Danışan : 197+

İyi günler, danışan gizliliği nedeniyle konuşmalarımız kayıt altına alınmıyor sadece görüşme olarak gözüküyor ama şöyle bir durum var kendinize ya da çevrenize zarar verdiğiniz takdirde üçüncü kişiler ile paylaşılıyor.

15.08.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 15+   Danışan : 28+

Kimlik bilgileriniz tarafımızca gizli tutulmaktadır. Görüşme, ses ve görüntü kayıtları tutulacak ise bu iki tarafa da önceden birbirine kayıt işlemini bildirme yükümlülüğü getirir. Onay alınmaksızın herhangi bir görüntü/ses kaydı alınamaz. Eğer kayıt tutulma iki tarafın da rızası ile onaylanır ve tutulursa görüşme sürecinde tüm kayıt ve raporların, yapılan tüm görüşmelerin gizliliği taahhüt edilmektedir.

23.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 132+   Danışan : 154+

Merhaba, Platformumuz etik kurallara çok dikkat eden bir sitedir kesinlikle kayıt olmamaktadır .Psikologla görüşmek meslek hayatında sıkıntı oluşturmaz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap