< Geri
online psikolog logo white

nişan attım fevrilik ve öfke kontrolü yaşadım

Nişan süresi boyunca kendimi hep iyi gösterdim her şeye evet diyerek hayır diyemedim suan uykusuzluk hayatımda sürekli üst üste gelen şeylerle mücadele etmek zorunda hissi beni çok yordu hangi terapiyi önerirsiniz ve ne yapmalıyım?

Anonim - 26.06.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhaba kendimi hep iyi gösterdim cümlesi bir çok kaygıdan.travmadan,yetiştirilme tarzı ve şemalardan kaynaklanabilir hangi terapi ekolüyle gideceğinizi belirlemek için terapistin sizin yaşam öykünüze hakim olması gerekebilir. Dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz, iyi günler dilerim.

29.06.2024

Merhabalar Sevgili Danışan yazdıklarımızı okudum. Nişan süresi boyunca hayır diyememe sorununuz nedeniyle yaşadığınız stres ve tükenme hissi, uykusuzluk problemi gibi fiziksel ve duygusal sorunlara yol açmış. Bu durumun üstesinden gelmek için aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz: Psikoterapi ve Bireysel Terapi almayı düşünebilirsiniz. Hayır diyememe sorununun altında yatan nedenleri anlamak ve sağlıklı sınırlar koymayı öğrenmek için bireysel terapi alınması faydalı olabilir. Bütüncül psikoterapi Terapi (BPT) ve Şema Terapi gibi yaklaşımlar, düşünce ve davranış kalıplarınızı değiştirmenize yardımcı olabilir. Uykusuzluk Tedavisi için yogunsabilirsiniz; Uykusuzluk probleminiz için öncelikle nedeni belirlemek önemli. Eğer altında başka bir hastalık yoksa, uyku hijyenini geliştirmeye yönelik adımlar atılabilir. Ancak kronik uykusuzluk varsa, doktor kontrolünde ilaç tedavisi de gerekebilir. Stresle Baş Etme Teknikleri gelistirebilirsiniz; Stres yönetimi için derin nefes egzersizleri, meditasyon, yoga gibi yöntemler deneyebilirsiniz. Ayrıca düzenli uyku, dengeli beslenme ve egzersiz yapmak da stresle baş etmenize yardımcı olacaktır. Sağlıklı Sınırlar Koyma Hayır diyebilmek için öncelikle kendi ihtiyaçlarınızın farkında olmalı ve bunları korumayı öğrenmelisiniz. Acaba kendi istek, dusunce ve duygularınızdan, vazgectiginizi farkedebilir ve Karşınızdakinin tepkisinden korkmadan, net ve açık bir şekilde hayır demeyi deneyebilir misiniz? Alternatifler sunmak veya isteği ertelemek de işe yarayabilir. Sonuç olarak, hayır diyememe sorununun üstesinden gelmek için profesyonel destek almak ve sağlıklı başa çıkma yöntemleri geliştirmek önemli. Böylece hem kendinize hem de ilişkilerinize daha iyi vakit ayırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz için lütfen profilimden seans oluşturunuz. Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmenizi dilerim. BEKLERİM...

30.06.2024