< Geri
online psikolog logo white

Köşeye sıkışmış gibi bunalıyorum, nasıl çıkıcam bu durumdan?

Her şey üstüme üstüme geliyor, kendimi bir köşeye sıkışmış gibi hissediyorum ve nefesim kesiliyor gülemiyorum konuşamıyorum.

Anonim - 24.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

27.08.2023

Merhaba, zaman zaman bu duyguları her insan hissedebilir fakat bunlar uzun süredir varsa ve geçmiyorsa hayat işlevinizi bozacak noktaya geldiyse mutlaka terapi almalısınız dilerseniz size yardımcı olmak isterim benden randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Eda Gül Ülgüt
Eda Gül Ülgüt
KLINIK PSIKOLOG

Merhaba, terapi seanslarında bu konuda daha detaylı konuşarak bu duruma neden olan faktörler tespit edilebilir ve böylece size daha iyi destek olabiliriz. Sevgiler.

30.08.2023

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bu zor anlarla başa çıkmak gerçekten zorlayıcı olabilir. İşte sakinleşmenize yardımcı olabilecek bazı öneriler: _Nefes egzersizleri: Derin ve yavaş nefes almak, stresi azaltmanıza ve sakinleşmenize yardımcı olabilir. Nefes alırken dikkatinizi sadece nefesinize odaklayın. _ Duygusal tanimlama: Kendinizi neden bu kadar stresli hissettiğinizi düşünün. Duygularınızı tanımlamak, bu duyguları anlamanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir _ Kendinize Zaman Ayırmak: Kendinize biraz zaman ayırın. Yalnız kalmak ve rahatlamak için bir köşede sessizce oturmak size iyi gelebilir. _ Psikososyal destek almak: Aile üyeleri, yakın arkadaşlar veya bir profesyonel ile konuşmak ve duygularınızı paylaşmak size destek olabilir. _Kendinizi Rahatlatabilecek Aktiviteler: Yoga, meditasyon veya rahatlamanıza yardımcı olacak spor müzik vb.diğer aktiviteleri deneyin. _ İlerleme Kaydettikce kendinizi odullendirebilirsiniz: Kendinizi aşama kaydediyormuş gibi düşünün. Her adımı tamamladığınızda kendinizi ödüllendirin. Unutmayın ki bu tür duygusal zorluklar geçici olabilir ve yardım almak veya destek aramak, bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.Ayrica Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca incelenmesi için psikolojik destek anlamında görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

03.09.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

05.09.2023