İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Köşeye sıkışmış gibi bunalıyorum, nasıl çıkıcam bu durumdan?

Her şey üstüme üstüme geliyor, kendimi bir köşeye sıkışmış gibi hissediyorum ve nefesim kesiliyor gülemiyorum konuşamıyorum.

Anonim - 24.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 46+   Danışan : 123+

Yaşadığınız bu durum için üzgünüm. Anladığım kadarıyla, aşırı kaygı ve panik duyguları yaşıyorsunuz. Bu duygular, belirttiğiniz şekilde kendini gösterebilir. Ancak sorunun anlaşılması için daha detaylı görüşmelere ihtiyaç var bunun için psikoterapi almanızı öneriyorum. Ayrıca kalp çarpıntısı gibi şikayetiniz varsa evveliyatında bir kardiyoloji uzmanına da görünebilirsiniz. Esenlikler diliyorum

27.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 132+   Danışan : 154+

Merhaba, zaman zaman bu duyguları her insan hissedebilir fakat bunlar uzun süredir varsa ve geçmiyorsa hayat işlevinizi bozacak noktaya geldiyse mutlaka terapi almalısınız dilerseniz size yardımcı olmak isterim benden randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Eda Gül Ülgüt
Eda Gül Ülgüt
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 2 Yıl   Seans : 98+   Danışan : 102+

Merhaba, terapi seanslarında bu konuda daha detaylı konuşarak bu duruma neden olan faktörler tespit edilebilir ve böylece size daha iyi destek olabiliriz. Sevgiler.

30.08.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bu zor anlarla başa çıkmak gerçekten zorlayıcı olabilir. İşte sakinleşmenize yardımcı olabilecek bazı öneriler: _Nefes egzersizleri: Derin ve yavaş nefes almak, stresi azaltmanıza ve sakinleşmenize yardımcı olabilir. Nefes alırken dikkatinizi sadece nefesinize odaklayın. _ Duygusal tanimlama: Kendinizi neden bu kadar stresli hissettiğinizi düşünün. Duygularınızı tanımlamak, bu duyguları anlamanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir _ Kendinize Zaman Ayırmak: Kendinize biraz zaman ayırın. Yalnız kalmak ve rahatlamak için bir köşede sessizce oturmak size iyi gelebilir. _ Psikososyal destek almak: Aile üyeleri, yakın arkadaşlar veya bir profesyonel ile konuşmak ve duygularınızı paylaşmak size destek olabilir. _Kendinizi Rahatlatabilecek Aktiviteler: Yoga, meditasyon veya rahatlamanıza yardımcı olacak spor müzik vb.diğer aktiviteleri deneyin. _ İlerleme Kaydettikce kendinizi odullendirebilirsiniz: Kendinizi aşama kaydediyormuş gibi düşünün. Her adımı tamamladığınızda kendinizi ödüllendirin. Unutmayın ki bu tür duygusal zorluklar geçici olabilir ve yardım almak veya destek aramak, bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.Ayrica Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca incelenmesi için psikolojik destek anlamında görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

03.09.2023

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 5+   Danışan : 21+

Bunun asıl sebebi nedir? Buna bakmak gerekir ve profesyonel destek almanız gerekir.

05.09.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap