İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Kızlık zarım bozuldu ne yapmalıyım?

21 yaşındayım ve sevgilim var. Birbirimizi çok seviyorduk ancak ikimizde öğrenciyiz. İlişkimizin ilerlemesi sonucunda bir anlık gelişme ile birliktelik yaşandı ve kızlık zarım bozuldu. Sabaha kadar ağladım ve sevgilimde bu durumda beni ağlarken görünce suçlu hissederek üzüldü. Kızlık zarı diktirme hakkında araştırmalar yapıyorum ve tekrar eski haline getirmek istiyorum. Sevgilim bana bunun yanlış bir fikir olduğunu ve zaten birlikteliğimizin devam ettiğini söyledi. Beni terk ederse dul kalacağım ve kimse benle evlenmek istemeyecek, herkes benden faydalanmak isteyecek diye çok korkuyorum. Sevgilimi çok strese soktum ve artık bana yaklaşmıyor, 1 haftadır yüzü bile gülmüyor.

Anonim - 26.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 46+   Danışan : 123+

Öncelikle, kaygılarınızı anlıyorum. Malesef kültürümüzde kızlık zarına yüklenen anlamlar kadınların cinselliği ile ilgili birtakım önyargılar barındırıyor. Malesef kız çocuklarımız birçok korkularla büyütülüyor. Bu durum, sizin de yaşadığınız gibi, duygusal ve psikolojik olarak zorlayıcı olabilir. Sevgilinizin sizi terk etmesi endişeniz nedeniyle, kızlık zarı diktirme fikrine takılmış olabilirsiniz. Hissedilen kaygılar nedeniyle bu fikre kapılmak aslında şaşırtıcı bir durum değil. Ancak bunların hepsi üstesinden gelinebilecek durumlardır. Ne şuan ki ilişkinizde ne de bir başka ilişkide gerçek sevginin kaynağı kızlık zarı değildir. Sizi strese sokan bu durumdan değişim için terapi almanızı öneriyorum. Esenlikler diliyorum...

27.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 132+   Danışan : 154+

Merhaba ,öncelikle yaşadığınız cinsel birlikteliği atfettiğiniz anlamdan dolayı düşünceleriniz işlevsiz hale gelmiş ve bu sizde terk edilme kaygısını oluşturmuş. Bilişsel davranışçı terapi ekolüyle bu kaygınızı çalışmak ve size yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere. Öncelikle sakin olmanız önemlidir. Bu tür duygusal ve fiziksel konular karmaşık olabilir, ancak endişe ve panik yerine rasyonel düşünmeye odaklanmaniz için aşağıdaki önerileri dikkate almayı deneyebilirsiniz; _ Kültürel değer yargılarınizda Kızlık zarınin önem derecesi üzerine düşünebilir misiniz?Kızlık zarı diktirme konusu kişisel bir tercihtir ve tamamen size bağlıdır. Ancak bu tür bir işlemi sadece başkasının beklentileri veya toplumsal baskı nedeniyle yapmamalısınız. Kendi bedeninize ve duygusal iyiliğinize odaklanabirsiniz. _Sevgilinizle açık ve net iletişim kuruyor ve onunla konusabiyormusunuz? İlişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için sevgilinizle açık iletişim kurmalısınız. Onun düşüncelerini ve hissettiklerini dinlemek de önemlidir. Her iki taraf da birbirini anlamaya çalışmalı ve duygusal destek sunmalıdır. Eğer ilişkiniz gerçekten sevgi ve saygıya dayanıyorsa, bu tür zorlukları aşmak mümkün olabilir. Dul kalmak ve kimse ile evlenememek sizin icin neden çok korkutucu olabilir? Ayrıca, dul kalmaktan veya kimseyle evlenememekten duyduğunuz korkular normaldir, ancak bu tür düşünceler sizi daha fazla strese sokabilir. Bir terapist veya danışman ile konuşmak size duygusal destek sağlayabilir ve endişelerinizle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.Sevgilinizle bu duygu ve düşünceleri paylaşmayı deneyebilirsiniz. Duygusal olarak bütün hayatınızı sevgilinizle olan ilişkiniz mi belirliyor? Bu soruyu düşünebilir misiniz? Unutmayın ki hayatınızın her döneminde yeni ilişkiler kurma ve mutlu bir yaşam sürme şansınız vardır. Psikolojik destek alarak ve Kendinize ve duygusal ihtiyaçlarınıza odaklanarak bu zorlu dönemi aşabilirsiniz.Ayrica Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca psikolojik danışmanlık anlamında ve gizlilik prensibi çerçevesinde tartışma fırsatı oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim sizlere.

03.09.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap