< Geri
online psikolog logo white

Kız arkadaşımın geçmişi

Merhabalar, kız arkadaşımla güzel başlayan bir ilişkimiz vardı. Her şey yolunda giderken öncesinde cinsel birliktelik yaşadığını öğrendim. Bu durumu aklımdan çıkartamıyorum. Kendimi özel hissedemiyorum. Bu yüzden güzel giden ilişkimiz kopma noktasına geldi. Neler yapabilirim ?

Anonim - 22.01.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere. İlişkinizin kopma noktasına geldiğini duyduğuma üzüldüm. Kız arkadaşınızın iliskinizden öncesinde cinsel birliktelik yaşamış olması sizi rahatsız ediyor ve ilişkinizi negatif etkiliyor olduğunu soyluyorsunuz . Bu durumda yapabileceğiniz birkaç şey olabilir; İlk olarak, kız arkadaşınızla açık, net ve dürüst bir şekilde konuşmanız ve duygularınızı onunla paylaşmanız çok önemlidir. Ona nasıl hissettiğinizi anlatın ve bu durumun sizi nasıl etkilediğini açıklayın lütfen. İlişkinizi kurtarmak için kız arkadaşınızla birlikte çalışmanız gerekebilir. İkinci olarak, bu durumun sizi rahatsız etmesinin nedenlerini anlamaya çalışın. Kendinize cinsel anlamda neden bu kadar önem verdiğinizi ve kendinizi özel hissetmek için neden cinsel birliktelik yaşamanız gerektiğini kendinize sorun. Bu durumun psikolojik arka planında çeşitli kültürel ve ailevi etkenler olabilir Bu sorulara cevap bulmak, kendinizi daha iyi anlamanıza ve ilişkinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olabilir.Kiz arkadaşınızın da bu konulardaki fikirleri farklı olabilir, empati yapmanız için fırsat oluşabilir . Son olarak, profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz. Bir terapistle konuşmak, duygularınızı ve düşüncelerinizi daha iyi anlamanıza ve ilişkinizi kurtarmak için yapabileceğiniz adımları belirlemenize yardımcı olabilir. Unutmayın, ilişkilerde her zaman zorluklar olabilir ve önemli olan bu zorluklarla nasıl başa çıktığınızdır. Açık iletişim, anlayış ve sabır, ilişkinizi kurtarmak için önemli faktörlerdir.Ayrıca vaktiniz varsa profilimden uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. Beklerim ... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

22.01.2024

Merhaba, partnerinden geçmişini detaylı bilmek kaygıya, takıntılı düşüncelere sebep olabilir terapi alarak bakış açınızı değiştirebilirsiniz dilerseniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

23.01.2024