< Geri
online psikolog logo white

Kendimi sürekli mutsuz hissediyorum, ne yapmalıyım

Merhaba, yıllardır öğretmen olarak atanmaya çalışıyorum. Ancak olmuyor. Maddi olarak çok zorluk çekiyorum ve hem çalışıp hem de ders çalışmak zorundayım. Hiçbir anımdan keyif alamıyorum. Kendimi sevmiyorum. Yüzüm hiç gülmüyor. Ne kadar çabalasam da mutsuzluktan kurtulamıyorum. Mutlu olduğum anlarda bile birden mutsuzlaşabiliyorum. Ne yapmalıyım?

Anonim - 06.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 114+   Danışan : 273+

Mutsuzluğumuzun farkına varmanın önünde iki engel vardır. Gerçekler acıdır ve hayatımızda neyin eksik olduğunu bilmemekle ilgilidir. Temel duygusal zekanın çok önemli olduğu yer burasıdır. Ne hissettiğimizi, neden hissettiğimizi ve bu bilgiyle ne yapacağımızı bilmemiz gerekiyor. Bunu yapmazsak, yapabileceğimiz en iyi şey sefaletimizi ilaçla, uyuşturucuyla, alkolle ve sinir bozucu başka herhangi bir şeyle örtmektir. Yaşamınızdaki mutsuzluğun kaynaklarını keşfetmek için, ihtiyacınız olanla sahip olduğunuz arasındaki boşluğu birlikte arayalım. İstedikleriniz ile sahip olduklarınız arasındaki boşluk, tıpkı kirin ağzınızda kötü bir tada neden olması gibi, olumsuz duygular uyandırır. Güvenebileceğiniz insanlara, size güvenen insanlara ve hatta temel fiziksel güvenliğe sahip olmadığınız için güvenlik ihtiyacınızla mücadele ediyorsanız, sıkıntı çekeceksiniz. Bu hissi dinleyebiliriz. Size önemli şeyler söyleyecek.

09.06.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Üzgünüm, böyle zor bir dönemden geçtiğinizi duyduğuma üzüldüm. Kendinize duyduğunuz özsaygı ve mutluluğunuzun önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor. Profesyonel yardım almak, bu zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Bir psikolog veya terapist, duygusal zorluklarınızı anlamada ve ele almanızda size rehberlik edebilir. Aynı zamanda destek alabileceğiniz aile üyeleri veya yakın dostlarınızla da konuşmak önemlidir. Zor anlar geçici olabilir, ancak sizin sağlığınız ve mutluluğunuz her şeyden önemlidir. Yardım istemek cesurca bir adım olabilir ve bu süreci daha iyi hale getirebilir.Daha fazla bilgi ve danışmanlık için profilimden uzmanlık alanlarını inceleyip benimle iletişime geçebilir ve seans olusturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim .

07.08.2023

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 82+   Danışan : 97+

Merhaba, Yaşadığınız zorlu süreci göz önüne alırsak bu duygu ve davranışları hissediyor oluşunuzu anlıyorum.Hiçbir anınızdan tat alamadığınızı dile getirmişsiniz.Bu durumda depresyonun semptomlarından biri olarak görülen anhedoni(hayattan tat alamama) görülmekte.Depresyon tanısının konulabilmesi için belirtilerin en az iki hafta sürmesi ve kişinin önceki işlevsellik seviyesinde bir değişiklik olması gerekir.Bu durumda eğer şikayetleriniz devam ediyorsa psikolojik destek almanızı öneririm. Sağlıkla kalmanız dileğiyle

09.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, sürekli mutsuzluk hali depresyon olabilir size yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun