< Geri
online psikolog logo white

Kendimi depresyonda hissediyorum

Kendimi yalnız hissediyorum kimse beni anlamıyor. Çoğu şeyi içimde yaşıyorum ve anlatmıyorum. Çok konuştuğum zaman insanları bıktırıyorum diye düşünüyorum.

Anonim - 20.11.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz size. Yalnızlık karsis8nda yaşadığınız duygusal zorluklar normaldir ve birçok insan yalnızlık duygusu yaşarken benzer hisler yaşayabilir. Kendinizi yalnız hissettiğinizde deneyebileceğiniz bazı etkinlik önerileri olabilir. Mesela Öncelikle, sizi iyi hissettiren bir insanla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, yaratıcı bazi etkinlikler yapmak, müzik dinlemek, yürüyüşe çıkmak gibi aktiviteler de sizin için duygusal rahatlama sağlayabilir. Kendinizi ifade etmek için yazı yazma, resim çizme veya müzik yapma gibi sanatsal aktiviteler de faydalı olabilir. Ayrıca, kendinizi anlaşılmamış hissettiğinizde, bu duyguları bir uzmanla paylaşmak da önemlidir. Psikologlar, bu tür duygusal zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Unutmayın, duygusal zorluklarınızı paylaşmak ve yardım almak, kendinizi daha iyi hissetmenize ve yalnızlık duyguları ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

25.11.2023

Merhaba depresyon tanısı öncelikle bir uzman tarafından konulmalıdır ve depresyon tanısının ardından acil terapi ve tedavi süreci gerekir dilerseniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

25.11.2023