< Geri
online psikolog logo white

Kayınvalide Baskısı

Merhaba, 16 yıllık evliyim (ne yazık ki). 10 yaşında bir çocuğum var. 2 yıldır esimin ailesi ile görüşmüyorum. Sorun şu ki bayramlarda eşim ailesine gidiyor ben gitmiyorum. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Kayınpeder her bayram eşime çocuğu da getirmesi konusunda baskı yapıyor huzursuzluk çıkartıyor beklentisi bayram bitene dek eşim ve çocuğumun orda kalması. Beni tedirgin eden ise çocuğa bakabilecek akli sağlığa sahip olmamaları. Kayınvalide yemek yapmaz, temizlik yapmaz defalarca ocağı gazi açık unuttuğunu bilirim. Ortam kesinlikle çocuğumu emanet edebileceğim bir ortam değil. Göndersem anksiyete krizi geçiriyorum. Göndermesem her gün telefon açarak beni taciz ediyorlar. Bana akıl verir misiniz?

Anonim - 06.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

12.06.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz, Bu zor durumda olduğunuzu anlıyorum. Çocuğunuzun güvenliği ve sağlığı önemlidir. Eşinizle bu konuyu açık bir şekilde konuşarak endişelerinizi paylaşmanız önemlidir. Eşinizle birlikte çocuğunuzun güvende olması için nasıl bir çözüm bulabileceğinizi değerlendirebilirsiniz. Belki de bayram dönemlerinde kısa süreli ziyaretler yaparak çocuğunuzu emanet etmemek gibi bir seçenek düşünebilirsiniz. Aynı zamanda, kayınvalide ile ilişkinizi daha iyi bir noktaya getirmek için adımlar atmaya da değer. Umarım bu zorlu durumu çözmek için olumlu bir yol bulabilirsiniz.Ayrica bu ve benzer konuları tartışmak bir yol haritası belirlemek üzere bil ve danışmanlık için profilimdeki uzmanlik alanlarını inceleyerek benimle iletişime geçebilir ve seans olusturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim .

07.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba ,sizinle yaşadığınız anksiyete problemini çalışabiliriz ayrıca çift terapisiyle yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun