< Geri
online psikolog logo white

kaygı ve stres

gelecek kaygısı yaşıyorum çok yıprandım çok üzüntülüyüm ne yapacağımı bilmiyorum yol gösterenim yok neler yapabilirim yardım almak istiyorum

Anonim - 26.05.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Yaşadığınız kaygı günlük hayatınızı, yakınlarınızla ilişkinizi olumsuz etkileyeceği gibi devam etmesi halinde başka psikolojik sorunlara da yol açabilir. Bu sebeple sizi rahatsız eden durum bir süredir varsa ve kendi başınıza baş etmekte zorluk çekiyorsanız bir uzmandan yardım almanızı öneririm. Dilerseniz profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

26.05.2023

Merhabalar; hoşgeldiniz, Yazdiklariniz üzerine birlikte düşünmek için bir kaç soru sormaya ne dersiniz ? Mesela ? Gelecek kaygısı derken neyi kastediyor olabilirsniz? ( Maddi anlamda mi ? İnsan ilişkileri ve sosyal bağlamda mi? Duygusal ve psikolojik anlamda mi ? Dünyanın gidişatı, hastalıklar, savaşlar ekonomik bunalımlar, insan ilişkilerinin zayıflaması vs, ne olabilir? Ya da daha özel konular mi kastettiğiniz.. Sanırım akıl yuruttugumuz zaman nedeni ne olursa olsun sizi bayağı bir derin bir şekilde etkiliyor olmalı çünkü sizi üzüyor ve yıpratıyor... Bu ruh hali sanırım kafanızı karıştırıyor, karıştırıyor çünkü yolunuzu sasiriyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyor halde buluyorsunuz kendinizi, muhtemelen duygulaniyor ve duygularınız aklınızın yol gostericiligini karartıyor olabilir .. Geçmiş hayatınızda da büyük bir ihtimalle benzer durumları yaşamış olabilir misiniz? Geçmiş yaşantınızda da bu gibi durumlarda yanınızda bir " yol gösteren" vardı gibi anlıyorum, ancak birşeyler ters gidiyor gibi ve artık kimse yok ve olsa bile eskisi gibi değil sanki... İşte tam bu durumda iken onlinepsikolog.com ile karsilasiyorsunuz ve yaşadığınız bu garip hali anlamak, kafa karisikligini çözümlemek ve yazmak istiyorsunuz, evet gercekten de çok iyi yapıyorsunuz. İşte tam da bu nedenlerle, içinde bulunduğunuz ruh hali depresyon özellikleri barındırsa bile yine de kesin tanı ve tedavi için, psikoanalitik bakışla analiz edebilmek için ayrıntılı bir ongorusmeyi öneriyorum. Bu soruya kesin bir yanıt verebilmek için, birçok fizyolojik tetkik ve bir çok soru, gözlem, yaşanmışlıklariniz hakkında bilgi, yetişme tarzlarınız, yaşınız cinsiyetiniz medeni haliniz, Özlem ve hayalleriniz, ilişkili olduğunuz insanlar ve duygusal yapınızın iniş ve çıkışları hakkında ayrıntılı bir görüşme yapabilme imkanınız olabilir mi? Vaktiniz olursa bu platformdayim efendim beklerim.gorusmek üzere ; doğru yerdesiniz.. Geçmiş olsun!

27.05.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

12.06.2023

Merhaba, kaygı ve stres durumlarını bilişsel davranışçı ekolüyle birlikte çalışarak olumlu sonuçlar alabiliriz size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023