< Geri
online psikolog logo white

İsteksizlik

Ben isteksizlik ve kaygı yaşıyorum. Banyo yapmak istemiyorum ya zil çalarsa elektrik giderse diye düşünüyorum giremiyorum. Kapıları sürekli kontrol ediyorum. Günlük işlerimi yapamıyorum, endişe var hep. Doktorum fulsac yazdı. Enerjim düşük. Bu durumum nedir?

Anonim - 13.05.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhaba sevgili danışan; Yazınızda isteksizlik ve kaygı yaladığınızı dile getiriyorsunuz, Bu durum, endişe bozukluğu olarak tanımlanır. Endişe, herhangi bir olayın gelecekte nasıl sonuçlanacağı belli olmasa da olumsuz sonuçlanacağına dair hissedilen bir düşünce ya da inançtır. Bu duygu günlük aktiviteleri etkileyebilir, gerçekte yaşanabilecek bir olumsuzlukla doğru orantılı olmayabilir ve uzun sürebilir. Endişe, çevresel faktörler, tıbbi faktörler, ve genetik yatkınlıklar gibi birçok nedene bağlı olabilir. Bazı ilaçların kullanımı ve madde bağımlılığı tetikleyici olabilir. Fulsac, depresyon tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır ve yan etkileri arasında cinsel işlev bozuklukları, baş dönmesi, mide bulantısı, uykusuzluk, kilo kaybı veya kilo alma, terleme artışı ve cinsel fonksiyon bozuklukları bulunmaktadır Ayrıntılı bilgi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz için lütfen profilimden seans oluşturunuz. Sağlıklı ve güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle... BEKLERİM...

20.06.2024

Merhaba kaygı ve kaygıya eşlik eden takıntılar bir arada gözükebilir enerji kaybının hangi dinamiklerden kaynaklandığı terapi eşliğinde bulunabilir dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

06.07.2024