< Geri
online psikolog logo white

İlişkimde kendimi değersiz hissediyorum.

ilişkimde kendimi değersiz hissediyorum. En ufak bir şeyde beni aldattığını ve beni sevmediğini düşünüyorum. Eskiden üstüme titreyen insan artık bana daha mesafeli davranıyor gibi hissediyorum

Anonim - 13.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Sizi değersiz hissettiren olay/olaylar nelerdir? Size aldatıldığınızı ve sevilmediğinizi düşündüren şeyler nelerdir? Öncelikle bu tür soruların detaylandırılması gerekir. Partnerinizle açık, dürüst bir konuşma ve etkin dinleme yöntemini kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Yargılayıcı olmaktan kaçının. Birbirinizle mantıklı, rahat ve güveni teşvik eden bir şekilde konuşma gerçekleştirebilirsiniz. Çift terapisi ile ilişkinizdeki sorunlara, iletişim hatalarına, güçlü ve zayıf yönlerinize, ilişkinizde düzeltebileceğiniz şeylere cevap bulup çözüme ulaştırabilirsiniz. Dilerseniz terapi için benimle randevu oluşturabilirsiniz.

15.06.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz, çok geçmiş olsun. Yazdıklarımız dan sanki bir sarmalin içindeymiş siniz hissi uyandi bende. Şöyleki, ilişkide değersiz hissediyorsunuz, sizi aldattigini düşünüyorsunuz, bu durum tepkiye neden oluyor, uzaklaşmasına neden olabiliyor, tekrar başa dönüyor baştan başlamak istiyorsunuz ama olmuyor, tekrar aynı hisler geliyor gibi.. Biz bu sarmalli duruma ambivelans diyoruz .Kişi içinde bulunduğu durumu algılamaya ve anlamlandırmaya kendini adayarak bir çözüm yolu aramaya her başladığında birbiriyle uyum içerisine giremeyen fikirlerinin altında ezilir. Oldukça bunaltıcı olabilecek bu zihin harbinin sonucunda inatla savunduğu ve inandığı bir düşüncenin tam aksi istikametine giderek benimsediği fikrin karşıtını aniden kabullenebilir. Bunun sonucunda kendine duyduğu güvenden feragat eden birey, özgüvensiz bir hale bürünür.Ambivalansın doğumdan, yaşamın sonuna kadar bir çok sebebi olabilir.Bebeklik, ergenlik gibi gelişim dönemlerinin yanında gebelik gibi hormonal artışın yaşandığı zamanlarda da görülebilir.Bunun dışında travmatik olaylara maruz kaldığınızda da yaşayabilirsiniz.Ayrıca altta yatan bipolar bozukluk, şizofreni ve obsesif kompulsif gibi rahatsızlıklarda da semptomlardan biri olabilir. onlinepsikolog.com işte bu nedenselligi bulmak ve çözüm üretmek için burada. Vaktiniz olursa buradayız efendim. Beklerim. Sağlıklı günler dilerim.

15.06.2023

Başak Küçükyalçın
Başak Küçükyalçın
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 19+   Danışan : 48+

Merhabalar, Bahsettiğiniz durumla ilgili psikoterapi desteği almanızın sizin için faydalı olacağını düşünüyorum. Değersizlik hissinizle mücadele etmek ve ileride daha sağlıklı ilişkiler kurmak için bir uzmanla iletişime geçmenizi öneririm.

01.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, terapiyle değersiz hissetme ve şüphe düşüncelerini beraber çalışmak isterim dilerseniz benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap