< Geri
online psikolog logo white

İlişkimde Bir şey hissedemiyorum

Uzun süredir insanlara karşı bir şey hissedemiyorum, pek düzgün geçen sene bu zamanlarda konuştuğum biri vardı. Onunla konuşurken midemde bir kelebek hissiyatı oluşuyordu ve heyecanlanıyordum, ama hiç yüz yüze görüşmedik. Bir sene geçti şu an neredeyse 3 aylık bir ilişkim var ama onunla konuşurken aynı hissiyatı yaşayamıyorum, kendisi çok iyi tam istediğim gibi bir insan ama aynı heyecanı yaşayamadığım için hiç bir şey hissedemiyorum gibi düşünüyorum. Kendimi çok yalancı biri gibi hissediyorum. Ağlamak istiyorum ama aynı zamanda ağlayamıyorum hislerim nasıl geri gelicek bilmiyorum ne yapmam gerek?

Anonim - 02.04.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar hoşgeldiniz ; Duygularınızı hissetmekte zorluk çektiğinizi ve geçmişte yaşadığınız bir heyecanın artık aynı şekilde oluşmadığını ifade ediyorsunuz..Bu durum duygusal olarak karmaşık ve zorlayıcı olabilir. İlk olarak, kendi duygularınızı kabul etmek ve kendinize karşı dürüst olmak önemlidir. İlişkinizdeki duygusal bağın güçlenmesi zaman alabilir ve her ilişkinin başlangıç dönemlerindeki heyecan, zamanla değişebilir. Bu normaldir. Ancak, ilişkinizde hissettiğiniz duyguları sorgulamak ve anlamak için kendinize zaman ayırmak da önemlidir. Duygusal olarak kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız veya duygusal sıkıntılarınız artıyorsa, bir terapist veya danışmanla konuşmak faydalı olabilir. Profesyonel bir destek almak, duygusal olarak daha dengeli olmanıza ve ilişkinizdeki duygusal deneyimleri daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size..

06.04.2024

Merhaba ilişkide heyecanlanmak ve sevmek arasında zihniniz yanlış bir bağlantı kurmuş olabilir sağlıklı sevginin dinamiklerinin detayları seans içerisinde yeniden şekillenebilir bu karışık duygu durumundan kurtulmak için dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz iyi günler dilerim.

09.04.2024