< Geri
online psikolog logo white

İlişkilerimde ben merkezcliğimden mutlu olamıyorum ne yapmalıyım

Sürekli karşı taraftan ilgi bekliyorum istemeden manipüle ediyorum ben merkezciliğim çok ön planda ve bunu farkında olmadan yapıyorum farkında olmadan kavga çıkarıp karşı taraftan aldığım ilgiden memnun kalmıyorum duygu hissedemiyorum üzüntü, sevgi tarzında duygularımı hissedemiyorum, acımasız olduğumu söyleyen çok kişiyle karşılaştım, annemde dahil, umursanmamaktan nefret ediyorum beni umursamayan birine tahamülüm yok, sizce bu durum nedir ?

Anonim - 10.01.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum size. Ben-Merkezcilik, bilimsel litaraturde, toplumsal eşitliğin yanı sıra belirli bir sosyal hiyerarşinin kabul edilmesini veya desteklenmesini içeren siyasi bir bakış açısı veya duruş olarak tanımlansa bile psiko_sosyal anlamda ;Duygusal manipülasyon, kişinin diğer insanları kontrol etmesi veya kendi çıkarlarına uyacak şekilde etkilemesi olarak da tanımlanmaktadır. Duygusal hissizleşme, duyguları hissetmemek ve ilgisiz olmak için kullanılan taktikler gibi görülmektedir. Bu durumda, ilişkilerinizde ben merkezcilik, duygusal hissizleşme ve manipülasyonun etkisi altında olabilirsiniz. Bu durumun farkındasınız ve değişim istiyorsanız Profesyonel bir terapist, bu konularda size yardımcı olabilir. Duygusal zekanızı geliştirmek, ilişki ve diğer insanlarla ve çevrenizle iletişimde EMPATİ kurmayı öğrenmek, sevdiğiniz insanlara karşı SEMPATİ beslemek ve ilişkilerde daha sağlıklı bir dinamik oluşturmak için bir psikolojik iyileşme ve gelişme yöntemi olan PSİKOTERAPİ almak sizin için faydalı olabilir. Kendinizi anlamak ve değiştirmek zor ancak bir o kadar da ZEVKLİ bir eylemdir. KENDİNİZ için adım atıyor olmanız en önemli bir davranış olabilir. Kendi duygusal refahınıza odaklanmak, başkalarına olan bağlılığınızı artırabilir ve sağlıklı ilişkiler kurmanızı destekleyebilir. Eğer vaktiniz olursa profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. Beklerim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletir, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim size.

16.01.2024

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba bunlar travmatik hayat olaylarından ve çarpık algılar ,şemalardan kaynaklanır. Travma terapisi alarak çözüme kavuşabilirsiniz dilerseniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

23.01.2024

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

30.01.2024

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun