< Geri
online psikolog logo white

İlişkide ara vermek

Kız arkadaşım ile 1 hafta önce ayrıldık. Daha öncesinde de bir kere daha ayrılmıstık ama 6 7 gün sonra gibi tekrar beraber olduk. 5 yıllık bir ilişkiydi ve hala birbirimizi seviyoruz. Tekrardan birlikte olmak için kız arkadaşıma yazmak istiyorum fakat ne zaman yazmam gerektiğini bilmiyorum. 31 Ağustosta ayrıldık ve 21 kasımda yıl dönümümüz var. o zamana kadar beklersem cok mu geç kalmış olurum? daha mı erken yazmam lazım? şuan ne yapmam gerek bilmiyorum lütfen yardım edin

Anonim - 06.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoş geldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bu tür ayrılık durumları hassas olabilir ve doğru adımları atmak önemlidir. İşte sorunu anlamak ve çözüm odaklı yaklaşımlar için bir kaç soru ve birkaç öneri; _Sizce ilişkinizde ki sorun tam olarak ne olabilir? İlk olarak, ilişkinizdeki sorunları anlamaya odaklanmalısınız. İlişkinizi yeniden başlatmak istiyorsanız, erken veya geç yazmak yerine önce düşünüp temel sorun veya sorunları netleştirmeniz ve plan yapmanız daha mantıklı olabilir. _İlişkinizde neden sürekli sorun yaşıyor olabilirsiniz? İlk adım olarak, ilişkinizin neden sorun yaşadığını ve bu sorunların nasıl çözülebileceğini düşünün. Düşünceleriniz netleştirmeniz olası ilişkinizde faydalı olabilir. _Kız arkadaşınızla açık dürüst ve anlaşılır biçimde iletişim kurabiliyor musunuz? Ardından, kız arkadaşınıza samimi açık ve dürüst bir şekilde iletişim kurun. Ancak, 21 Kasım yıl dönümünü beklemek yerine, biraz daha erken yazmak, ilişkinizi düzeltmek için zaman ayırmanıza yardımcı olabilir. _Kız arkadaşınızla ilişkinizde "ayrılık kaygısı" yaşıyor olabilir misiniz? Aceleci tavrınızda ilişkisel sorunları çözmek mi daha baskın yoksa kaygılarınız mi? Ancak, bu konuda aceleci davranmamaya dikkat edin ve kız arkadaşınıza baskı yapmamaya özen gösterin.Kaygılariniz baskı yapmaya itebilir sizi. _Kız arkadaşınıza karşı saygılı ve anlayışlı misiniz? Empati yapabiliyor musunuz? Ona saygılı ve anlayışlı bir şekilde yaklaşarak, ilişkinizi nasıl daha iyi bir hale getirebileceğinizi konuşun. Yazdıklarımız sizin cephenizden görülüyor acaba kız arkadaşınızı duygu ve düşüncelerini anlamak için empati yapabilir misiniz? Sadece kendiniz için değil, Her iki tarafın da duygusal ihtiyaçlarını anlamaya çalışmak önemlidir. Unutmayın ki ilişkiyi yeniden inşa etmek zaman alabilir ve sabır gerektirebilir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz ilişki biçiminiz ve ayrılık kaygısı üzerine ayrıntılı görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim sizlere.

10.09.2023

Merhaba,uzmanlık alanım çift terapisi yaşadığınız kararsızlığı seanslarda ele alarak size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023