< Geri
online psikolog logo white

İlaçlar depresyona fayda etmedi

Yıllarca sıkıntı kavga huzursuzluğun normal sayıldığı bir evin içinde herkes bugünlere dek kötüleşiyor. 3 farklı doktordan ilaç kullandım.36 yaşındayım. İş dışında sadece evdeyim. Hem işimi hem herkesi etkiledi ilaçlar. Geriye baktığımda sürekli hakaret kavga vardı.

Anonim - 24.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Yeterince işlenmemiş geçmiş hayat deneyimleriniz bugünkü zamanda size zorluk, güçlük yaşatarak şikayetlerinizi oluşturabilir. Psikoterapi ile yaşadığınız ve etkisinden kurtulamadığınız rahatsız edici olumsuz anı, olay ve huzursuzlukları anlamlandırarak etkisinden çıkmanız ve rahatlamanız mümkündür. Şu anda sizi rahatsız eden geçmişteki yeterince işlenmemiş deneyimlerinizi birlikte anlamlandırıp yeniden işleyerek etkisinden kurtulabiliriz. Profilimi ziyaret edip benimle iletişime geçebilirsiniz.

25.04.2023

Depresyon insanı oldukça yorabilen ve gün geçtikçe insanı daha çaresiz ve umutsuz hissettirebilecek bir duygudurum rahatsızlığıdır. İlaçlar elbette faydalı olsalar da depresyona karşı en etkili yöntem ilaçla birlikte terapilere başlanması ve devam edilmesidir. "Depresyon geçmişle, kaygı gelecek ile ilgilidir." derler ve psikolojik danışmanlık yapan biri olarak buna kısmen katılıyorum. Geçmişinizle birlikte gelen sadece sürekli olan sıkıntı ve kavga değil, bunların sizde yarattığı etkileri de oldukça önemlidir. Kendinizde geçmişin bu zamanlara yansımasını ve size olan etkisini farklı açılardan görebilmek ve kendinize bu tekrar eden sıkıntılara karşı farklı açılardan bakarak, yavaşça kendinizi ve çevrenizi değiştirerek çözüm getirebilme becerisi kazanmak için bir adım atmak için hiçbir zaman geç değildir.

29.04.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

05.05.2023

Merhabalar; oncelike geçmiş olsun sanırım sikintilinsureclerden geçiyorsunuz ..Yazdiklarinizdan depresyon tedavisi aldığınizi anliyorum. Depresyon ruhsal sıkıntıların en görünen biçimi ; acı, keder, bunalım huzursuzluk iştahsızlık ve uykusuzluk ve benzeri sonuçlar doğuran müzmin bir rahtsizlik, ve günümüzün en yaygın hastalıklarından biri maalesef.. Biz ilaç yanında size psikolog ve psikoterapi desteğini öneriyoruz. Sağlıklı günler dilerim.

18.05.2023

Merhaba ,depresyon tedavisi ilaç+psikoterapi süreciyle fayda sağlar .Size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023