< Geri
online psikolog logo white

İçimde huzursuzluk var

Içimde sıkıntı huzursuzluk sıkıntı unutkanlık var bazen etrafımdaki insanlara bile yansiyor bu konut bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Anonim - 01.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Eda Gül Ülgüt
Eda Gül Ülgüt
KLINIK PSIKOLOG

merhaba, yaşadığınız bu durum günlük hayatınızda işlevselliğinizi etkileyebilmektedir. Bu nedenle psikolojik destek almak faydalı olabilir. Yaşadığınız sorunların birçok nedeni olabilir. Bir uzman tarafından destek alarak sorun yaşadığınız konular tek tek çalışılır, altta yatan nedenler keşfedilmeye çalışılır ve bir farkındalık kazanmanız sağlanır bununla birlikte kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sevgiler.

01.09.2023

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İçsel sıkıntı, huzursuzluk ve unutkanlık gibi belirtiler yaşamanız rahatsız edici olabilir. Bu tür duygusal ve bilişsel belirtiler birçok farklı nedeni olabilir, bu nedenle kesin teşhis ve tedavi için bir sağlık profesyonelinin yardımını aramak önemlidir. İşte bu konuda yardımcı olabilecek bazı sorular ve çözüm önerilerini dikkatinize sunuyorum: _Öncelikle fiziksel ve ruhsal sağlığınızla ilgili sağlık kontrolünden geçmeyi dusunebilirmisiniz?İlk adım olarak bir doktora veya psikiyatriste başvurarak fiziksel sağlık sorunlarınızı ve duygusal belirtilerinizi değerlendirmelerini isteyin. Bazı sağlık sorunları unutkanlık ve diğer belirtilere yol açabilir. _Günlük yaşamınızda ne derece stres yaşıyor olabilirsiniz? Stres, bu tür belirtilere neden olabilir. Stres yönetimi teknikleri, rahatlama egzersizleri veya meditasyon gibi yöntemlerle stresi azaltmaya çalışabilir misiniz? Yeterince uyuyor ve fiziksel ve ruhsal olarak dinlenebiliyor musunuz? Yetersiz uyku, unutkanlık ve duygusal huzursuzluk gibi sorunlara yol açabilir. Uyku düzeninize dikkat edin ve düzenli bir uyku alışkanlığı oluşturabilir misiniz? _Daha önceden Psikoterapi veya psikiyatrik bir tedavi aldınız mı? Almayı dusunebilirmisiniz?Duygusal sorunlarınızın altında yatan nedenleri anlamak ve yönetmek için bir terapist veya psikologla görüşmeyi düşünebilirsiniz. Güne başlarken gün ortasında ve gün sonunda fiziksel.aktiverde bulunuyir musuniz? Haraketli olmayı yaşamınıza katabilirmisiniz? Düzenli fiziksel aktivite, genel zihinsel ve duygusal sağlığınızı destekleyebilir. Temel enerji kaynağımız olan sağlıklı beslenme ve yeterince su tuketmeyo aliskanliklariniz içine katabilirmisiniz? Sağlıklı beslenme ve yeterli su içme, beyin fonksiyonları için önemlidir. Aile ve yaşamınızdaki diğer önemli kişilerle ilişkilerinin pozitif olması ve duygusal ve psikolojik destek için önemli bir yeri vardır.Aile ve diğer sosyal çevreden destek alıyor musunuz? Aile ve arkadaşlarınızla duygusal destek paylaşmak önemlidir. İçsel sıkıntı ve huzursuzluk hissettiğinizde destek alabilirsiniz. Unutkanlık ve duygusal belirtiler ciddi bir sorunun işareti olabilir, bu nedenle bir sağlık profesyonelinin yardımını almanız önemlidir. Bu profesyonel size kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturabilir ve size en iyi şekilde yardımcı olabilir.Ayrica profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca psikolojik destek anlamında görüşebiliriz. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

03.09.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

04.09.2023

Emre Uzun
Emre Uzun
PSIKOLOG

Var olan durumunuza isteksizlik, keyif alamama ve uyku problemleri de eşlik ediyorsa bu durum bize depresif ruh halini çağrıştırabilir ve kendinizi çaresiz hissettiğiniz bir durumun içinde bulabilirsiniz. Bu durumda lütfen çaresiz olduğunuzu ve hayatınızın böyle devam edeceğini düşünmeyiniz bu sürecin çabuk sonlanması ve önceden keyif aldığınız şeyleri tekrar keyif alarak yapabilmek için destek alabilirsiniz.

07.09.2023

İyi günler, içinde bulunmuş olduğunuz durumu tam anlamıyla anlamlandırabilmek için yakın tarihte ya da daha önceki dönemde sizi üzen, sizi yıpratan herhangi bir olay yaşayıp yaşamadığınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü yüzleş ilmemiş ve kabul edilmemiş duygu ve davranış size eşlik eder ve anlam veremediğiniz zamanlarda gün yüzüne çıkabilir. Bunun için o duyguyu ya da davranışı bulup anlamlandırmaya çalışabilirsiniz. Huzursuzluğunuzun sebebini ve çözümünü bulamıyorsanız bu noktada destek alabilirsiniz.

22.09.2023

Merhaba,yaşadığınız bu durum anksiyete kaygı bozukluğu bilişsel davranışçı terapi ekolüyle verimli sonuçlar alabilirsiniz size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023