< Geri
online psikolog logo white

Hiçbir şey yapmak istemiyorum.

Merhaba, ben üniversite öğrencisiyim ve 19 yaşındayım. YKS döneminde sıkıntılı bir dönem geçirdim. Tam sınav senemde annemle babam boşandı. Yeni bir yere, eve alışmak zor oldu. O zaman bana iyi gelir diye kedi sahiplenmek istedim. Yavru bir kedi sahiplendik ve onla çok iyi ilgilendim. Fakat annem kediyle çok fazla vakit harcadığımı düşünerek kediyi geri verdik. 1 ay abartısız ağladım kedi gittiği için. Çok bağlanmıştım ona ve gerçekten stresimi, panik ataklarımı azaltmıştı. Neyse şu an okuduğum bölüm İç Mimarlık. İstediğim bölümdü. İlk dönem çok hırslı bir şekilde projeleri ve sunumları yapıyordum fakat kendimi çok fazla sıktım. Sabahladığım günler çok oldu. Mükemmel amaçladım hep. İyi sonuçlandı da. Fakat şimdi 2. dönemdeyiz ve ben bir şey yapmayı bırakın okula dahi gitmek istemiyorum. Kolumu kaldırmak bile çok zor geliyor. Yine de gidiyorum okula ve yapabildiğim kadarını yapmaya çalışıyorum. Ama bu bana çok büyük bir yük gibi geliyor. Ben mi abartıyorum yoksa gerçekten kendimi çok sıktığım için mi şu an yapasım gelmiyor? Yani abartmak değil ama cetvel kalem görünce kusasım geliyor, midem kalkıyor. Sadece uyumak istiyorum. Yemek bile yemiyorum bazen. Sorunumun ne olduğunu ya da düzelmesi için ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Zorlayıp devam mı etmeliyim yoksa ara mı vermeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Anonim - 25.03.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar hoş geldiniz Sevgili Danışan ; Yaşadığınız zorlukları anlıyorum. Yaşadığınız stresli dönemler ve geçmişteki travmaların üzerine üstüne eklenen akademik baskılar gerçekten zorlayıcı olabilir. Kedinden ayrıldığını duymak beni de üzdü bilmeni isterim .Kendinizi sıktığınızı ve okula gitmek istemediğinizi hissetmenizi, bu stresli dönemden geçen biri olarak hissetmeniz oldukça normal. Bu durumda kendinize biraz zaman tanıyıp bedensel ve psiko- soyal ve duygusal olarak dinlenmek ve içsel durumunuzu anlamak için oldukça önemli. Belki de bir danışmanlık hizmetinden faydalanmak veya psikolojik destek almak, duygusal ve zihinsel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir ve farkındalık süreçlerinizi oluşturmak ve yeniden hayata ve akışa başlamak için ara vermeyi veya biraz daha hafiflemek için bir strateji belirlemek açısından faydalı olabilir. Önemli olan, kendinizi dinlemek ve kendi ihtiyaçlarınıza uygun geleceğe KENDİNİZ olarak bir yol bulmak olduğunu hissediyorum. Profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... Sağlıklı ve mutlu bir gün ve gelecek diliyorum size. Saygılarımla

26.03.2024

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba minimum 6 haftadır yoğun enerji kaybı, uyku ile ilgili semptomlar devam ediyorsa depresyon değerlendirilmesi gereken testlerle ve görüşmelerle yapılır dilerseniz size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz .

09.04.2024

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun