< Geri
online psikolog logo white

Herşeyi erteliyorum, bu psikolojik sorun mu?

İşimde ve mesleki kariyerimdeki öğrenme süreçlerini hep erteliyorum. Bu bir psikolojik sorun mudur yoksa mesleğimi sevmediğimin göstergesi mi? Yada mesleğime anlam veremediğimden kaynaklı mı?

Anonim - 26.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhaba, erteleme davranışının altında bazen psikolojik bir kaygı olabiliyor ve mükemmeliyetçilik şemasıda buna eşlik edebiliyor. Fakat sadece mesleğinizle ilgili bu kaygıyı yaşıyorsanız burda başka bir dinamik etkili olmuş olabilir bunu belirlemek ve düzeltmek isterseniz benimle terapi oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

28.08.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

30.08.2023

Eda Gül Ülgüt
Eda Gül Ülgüt
KLINIK PSIKOLOG

Merhabalar, bahsettiğiniz durumun bir çok farklı sebebi olabilir. Terapi seanslarında konuşmak istediğiniz konular detaylı konuşularak nedenleri bulunabilir ve çözüme kavuşturulabilir. Sevgiler.

30.08.2023

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Öğrenme süreçlerini ertelemek, birçok farklı nedenle ilişkilendirilebilir ve bu durum psikolojik sorunlar, iş tatminsizliği veya motivasyon eksikliği gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Bu durumu anlamak için şunları önerileri dikkate alabilirsiniz: _Acaba motivasyonunuz mu düşük? Mesleğinizi veya işinizi sevmiyorsanız, yeni şeyler öğrenmeye olan motivasyonunuz düşebilir. _isinizden yeterli tatmini alamıyor olabilir misiniz? İşinizden tatmin olmuyorsanız, öğrenme süreçlerini ertelemek daha yaygın olabilir. Bu durum, iş değişikliği veya yeni bir kariyer arayışını düşünmeniz gerekebilir. _Ogremeyi öğrenme aliskanliklarinizda sorun olabilir mi? Öğrenme süreçlerini ertelemek, zaman yönetimi sorunları veya prokrastinasyon (ertelemeye eğilim) ile ilişkili olabilir. _Psikolojik ve duygusal sorunlar yaşamaya çık birimisiniz? Psikolojik sorunlar da öğrenme süreçlerini etkileyebilir. Bu nedenle, bu konuda bir uzmana danışmanız faydalı olabilir. Bu konuda daha fazla anlayış kazanmak için kendi duygusal ve zihinsel durumunuzu değerlendirmek ve belki de bir psikologdan yardım almak önemli olabilir. Mesleğinizin size uygunluğunu ve tatmin edici olup olmadığını değerlendirmek de cok önemlidir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz ayrintili görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı günler dilerim.

03.09.2023

Emre Uzun
Emre Uzun
PSIKOLOG

Verdiğiniz bilgilerle bu durumu tanımlayabilmemiz mümkün görünmüyor ancak erteleme davranışının nedenlerini ve çözüm yollarını birlikte değerlendirebiliriz. Bunun için randevu alıp görüşme sürecine başvurabilirsiniz.

07.09.2023