< Geri
online psikolog logo white

Her şeyden nefret ediyorum kimsenin yüzümü görmesini istemiyorum

Her şeyden nefret ediyorum kimsenin yüzümü görmesini istemiyorum herkesin beni unutmasını istiyorum benden bir şey beklemelerini istemiyorum gülmeyi unuttuğumu düşünüyorum aynalarda gülmeye çalışıyorum ama kendi gülmemden bile nefret ediyorum ve bunu herkese anlatmak istiyorum ama herkes bir şey bekliyor annem ve babam ben hariç herkesle gurur duyuyor her şeyde başarısız oluyorum bazen kafamı duvara vuruyorum ve erken zamanda ölüp yalnız bir hayat istiyorum

Anonim - 16.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. "Her şeyden nefret ediyorum, kimsenin yüzümü görmesini istemiyorum, herkesin beni unutmasını istiyorum, benden bir şey beklemelerini istemiyorum, gülmeyi unuttuğumu düşünüyorum. Aynalarda gülmeye çalışıyorum ama kendi gülmemden bile nefret ediyorum ve bunu herkese anlatmak istiyorum ama herkes bir şey bekliyor. Annem ve babam ben hariç herkesle gurur duyuyor. Her şeyde başarısız oluyorum, bazen kafamı duvara vuruyorum ve erken zamanda ölüp yalnız bir hayat istiyorum." Bu ifadeler, bir kişinin kendini aşırı kötü hissettiğini ve yalnız kalmak istediğini açıkça ifade etmektedir.Ayrıca, bir destek grubuna katılmak veya bir arkadaş veya aile üyesiyle konuşmak da yardımcı olabilir. Bu tür duygulara sahip olan kişilerin, bir psikolog veya terapistle konuşmaları öneriyoruz.. Psikologlar, kişinin duygularını anlamasına ve onlarla başa çıkmasına yardımcı olabilirler. Ayrıca Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz ayrintili görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

17.08.2023

Merhaba, yaşadığınız bu duygu durumu acil şekilde bir uzman tarafından müdahale gerektirir dilerseniz size yardımcı olmak isterim benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023