< Geri
online psikolog logo white

Fazla düşünüyorum ve uyuyamıyorum ne yapmalıyım?

Aylar öncesinde erkek arkadaşımla ayrılık yaşadık.1 ay ayrı kaldık. O 1 ay içerisinde başka bir erkekle beraber oldum ve sonra o erkekle konuşmayı kestim. Erkek arkadaşımla tekrar barıştık. Ekimde tanışmamızın 1. senesi olacak. Erkek arkadaşıma ayrı kaldığımız süreçte bir erkek ile öpüştüğümü söyledim sorun etmedi fakat cinsel bir birlikteliğin olduysa kesin olarak bitiririm benim için bu normal değil dedi. Aylardır söylesem mi diye düşünüyordum ama bitireceğini söylediği için söylemek istemiyorum. Her şeyi mahvetmek istemiyorum.1 aydır uyku düzenim berbat. Yatağa gece 12 de yatıyorum 4 saat geçmiş hala uyuyamıyorum ve hala bu olayı düşünüyorum. Aklımda bin bir türlü senaryo kurguluyorum acaba böyle mi olur belki kabul eder falan diye. Ciddi bir ilişki. Ailelerimiz bile tanıştı. Her şeyi mahvettim galiba. Yakın zamanda canlı bir psikoloğa gideceğim. Ama size de danışmak istedim. Teşekkür ederim cevabınız için şimdiden.

Anonim - 30.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunarız size. Öncelikle, yaşadığınız fiziksel ve duygusal zorlukları anlıyorum ve destek aramak, bu süreçte atılması gereken önemli bir adım olarak görüyorum. Bir psikologa gitmek, duygusal ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmeniz için önemli bir adım olabilir . Duygusal İlişkilerde dürüstlük ve açık iletişim çok önemlidir, ancak geçmişteki hataları ortaya çıkarmak ve paylaşmak bazen karmaşık bir durum alabilir. Erkek arkadaşınıza dürüst olmanız, ilişkinizin geleceği ve bireysel geleceginizi daha sağlam bir temel üzerine inşa etmenize yardımcı olabilir. Ancak bu konuda endişeliyseniz, bir profesyonelden destek almakve nasıl iletişim kurmanız gerektiği konularimda size rehberlik edebilir. Unutmayın ki her ilişki zorluklar yaşayabilir ve hatalar yapılabilir. Ancak bu hatalardan ders çıkararak, ilişkinizi daha sağlam bir şekilde inşa edebilirsiniz. İyi bir iletişim ve anlayışlı AFFETMEK önemli bir tutum gibi görülmekte ve , bu süreçte çok önemlidir. Ayrıca, uyku sorunlarınızın ve aklınızdaki endişelerin sizi olumsuz etkilediğini görüyorum. Psikologdan aldığınız destek, bu konuda size yardımcı olabilir ve uyku düzeninizi düzeltmenize yardımcı olabilir.ileri derecede uyku ve kaygı problemleri için ilaç kullanmanız ve bir psikiyatristen yardım alman iz gerekebilir. Profesyonel yardım arayışınız olumlu bir adım ve ilişkinizi ve kişisel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Umarım psikologunuzla olan görüşmeleriniz size gerekli destek ve rehberlik sağlar. Unutmayın ki herkes hatalar yapar ve önemli olan bu hatalardan ders çıkarmak ve ileriye dönük daha sağlıklı adımlar atmaktır.Ayrica profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca psikolojik destek anlamında gorusebilme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size.

03.10.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, yaşadığınız ilişkisel problemler sonucu oluşan kaygıyla birlikte uyku bozukluğu ve fazla düşünme olağan olarak görülür terapist eşliğinde bilişsel davranışçı terapi ekolüyle size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun