< Geri
online psikolog logo white

Evlilikte kayınvalidemle sorun yaşıyorum

Merhaba, yaklaşık 2 yıl önce severek evlendim, fakat evlendikten sonra kayınvalidem çok problem yaşadım. Hem evliliğe alışma süreci hem onun hayatımızı zorlaştırması beni farklı bir insana dönüştürdü. Öncesinde sakin daha ılımlı insan daha gergin birisine dönüştüm. Hala daha problemlerim oluyor ama baş etmesini öğrendim şimdide hamileyim ve korkularım var daha sağlıklı bir anne olmak istiyorum ve bunun için de destek almak istiyorum

Anonim - 10.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaşadığınız zorlukları anlıyorum. Evlilik ve aile içi ilişkiler zaman zaman karmaşık olabilir. Hamilelik süreciyle birlikte daha sağlıklı bir anne olmak istemeniz anlaşılır bir istek. Destek almak iyi bir adım olabilir. Bir psikolog veya danışmanla konuşarak duygusal olarak daha iyi hissedebilir ve daha iyi bir anne olma yolunda adımlar atabilirsiniz. Geçmiş olumsuz yasantilarininiz8n bir aktarım nesnesi olarak çocuğunuza yansıtma olasılığınız her zaman olabilme ihtimali yüksek. Unutmayın, sizin sağlığınız ve mutluluğunuz önemlidir.profilimden uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu ve benzeri konulari paylaşma olasılığınız olabilir. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

11.08.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

12.08.2023

Toksik bir kayınvalideyle uğraşmak, hem bireysel olarak hem de aile içinde birçok zorluğu beraberinde getirebilir. Eşiniz, evlilik ilişkinizde ek bir gerginliğe neden olabilecek, hüsrana uğramış hissettiğinizde sizi rahatlatacak en iyi kişi olmayabilir. Bu stres faktörlerinin üstesinden nasıl gelineceğini öğrenmek için profesyonel destek aramak değerli olabilir. Terapi bireysel, çiftler arasında veya çekirdek aile ile olabilir. Kayınvalideyi daha sonraki bir tarihte bir seansa davet etme olasılığı vardır. Bir akıl sağlığı durumunun olumsuz belirtilerini yaşamaya başlıyorsanız, lisanslı bir uzmanla bunları ele almak değerli olabilir. Onlinepsikolog.com'da doğru terapisti bulmak için çift veya aile terapisi konusunda tecrübesi olan bir uzmanı bulabilir ve öncelikle kendiniz için seanslara başlayabilirsiniz.

14.08.2023

Merhaba, dilerseniz beraber korkularınızı çalışmak isterim benden randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023