< Geri
online psikolog logo white

Eski eşimle ayrıldık benim yüzümden vicdan azabı çekiyorum

43 yaşındayım 20 li yaşlarda uyuşturucuya alıştım uzun yıllar kullandım evlenince bırakırım dedim çok iyi dünyalar iyisi biriyle evlendim ailesi de çok iyiydi evlenince de bırakamadım maddi sorunlar ortaya çıkınca eşime gerçekleri anlattım bir müddet dayanabildi ama ailesine söyleyince bir gecede ayrıldık ailesi ya o ya biz dedi. tekrar barışmaya çalıştım tabi borçlarımı bitirene kadar baya Bir süre geçti şu an ayrılalı 8 sene olacak 8 sene içinde konuştuğumuz ve ayrı kaldığımız zamanlar oldu beni beklediğini söyledi ama ailesi de eğer tekrar barışırsak kızlarını istemediklerini söyledi ben hala çok seviyorum ve çok pişmanım ona ve ailesine yaşattıkları için son konuşmamız da benden artık umudu kestiğini zaten arada sırada ailesini yokladığını imkansız olduğunu söyledi. Bende borçlarımı bitirdiğimi ve hemen tekrar evlenebileceğimizi söyledim ama yinede olmaz dedi çok vicdan azabı çekiyorum ona ve ailesine yaptıklarım için onuda çok seviyorum hala ne yapabilirim lütfen yardım edin

Anonim - 22.06.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar Sevgili Danışan; Yaşadıklarınız gerçekten çok zor ve acı verici. Uyuşturucu bağımlılığı hem sizi hem de sevdiklerinizi derinden etkilemiş. Ancak şunu unutmayın ki, geçmişi değiştiremezsiniz ama geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Öncelikle, bağımlılıktan kurtulmak için yardım almaktan çekinmeyin. Profesyonel destek almak, sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacaktır. Kendinize güvenin ve her gün küçük ilerlemeler kaydedin. Eşinize ve ailesine karşı dürüst olmaya devam edin. Onlara ne kadar pişman olduğunuzu ve değişmek istediğinizi gösterin. Ancak, onları zorlamamaya da dikkat edin. Güven, zaman içinde yeniden inşa edilir. Eğer eşiniz ve ailesi sizinle barışmak istemiyorsa, bunu kabul etmek zor olsa da saygı duymalısınız. Onları suçlamak yerine, kendinize odaklanın. Kendinizi geliştirin, hayatınızı düzene sokun ve sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışın. Unutmayın, her insan hata yapabilir ama önemli olan hatalarından ders çıkarmak ve değişmek için çaba göstermektir. Siz bunu yapıyorsunuz ve bu yolda yalnız değilsiniz. Destek alın, umudunuzu kaybetmeyin ve her gün biraz daha iyiye gidin. Hayat, ikinci şanslar sunar. Ayrıntılı bilgi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz için lütfen profilimden seans oluşturunuz. Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmenizi dilerim. BEKLERİM ..

24.06.2024

Merhaba yaşadığınız durum çift terapisi sorunudur tek başınıza bireysel ilerleyeceğiniz yerler tıkanmış gibi gözüküyor çift terapisi şeklinde seans alabilirsiniz dilerseniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

06.07.2024