< Geri
online psikolog logo white

Eşimle cinsel olarak mutlu bir noktaya gelemedik

Karımla 5 yıldır evliyiz evlendiğimizden beri cinselliğimizde hep travmatik şeyler yaşadık. Benim erotizm odaklı eşimin romantizm odaklı olması ve benim romantizme bir türlü geçememem ve çekingen tavırlarım sebebiyle cinselliği rahatça onun gibi konuşamamaktan tutun, onun istediği bölgelerde vakit geçiremememe kadar sorunlardan dolayı eşim artık kendisinin beğenilmediği düşüncesine kilitlenmiş durumda. Ben samimi olarak yüzde yüz yanlış olduğunu açıkça söyleyebilirim. Çekingen bir erkeğin gerçek erkek gibi görülmediğini düşünen eşim erkeklikte gözünde iyice düştüğümü ifade ediyor. Bunu böyle düşünen eşimle artık biz birbirimizi de sevdiğimiz için yine eşimin düşüncesine göre tamamen dostuz dost olarak yaşayacağız düşüncesinden evliliğimizi normal cinselliğin yaşandığı evlilik haline getirebilmek mümkün müdür? Teknik olarak erkek ve kadın olarak düşüncelerimizin ne olması gerekir.

Anonim - 24.06.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar Sevgili Danışan, Yaşadığınız cinsel sorunlar ve eşinizle aranızdaki iletişim problemleri oldukça zorlu bir durum. Ancak, bu sorunların üstesinden karşılıklı çaba ile üstesinden gelmek mümkün olabilir. Aşağıdaki soru ve Önerileri dikkate alabilirsiniz; İlişkide İletişim ve Anlayış kurabilmek mümkün mü? Eşinizle açık ve dürüst bir şekilde konuşmak çok önemli. Ona hislerinizi, endişelerinizi ve beklentilerinizi anlatın. Onun da size karşı hislerini paylaşmasına izin verin. Birbirinizi dinlemeye ve anlamaya çalışın. Empati kurmak, karşılıklı anlayış geliştirmek için çaba gösterin. Cinsellik konusundaki farklı beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı tartışın. Ortak bir zemin bulmaya çalışın. İlişkide güveni inşa etmekle ilerlemek mümkün mü? Güven ve güvenlik duygusunu yeniden inşa etmek için zaman ve çaba gerekecektir. Bunu birlikte yapmalısınız. Sınırlarınızı belirleyin, birbirinizin sınırlarına saygı gösterin. Cinsel aktivitelerde rahat ve güvende hissetmeniz önemli. Travmanın etkilerini azaltmak için profesyonel yardım alabilirsiniz. Cinsel terapist veya evlilik danışmanı size yol gösterebilir ilişkiyi sıkıcı olmaktan çıkarmak mümkün mü? Cinselliğinizi yeniden keşfetmek için yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Romantizm, yakınlık ve erotizm arasında denge kurmaya çalışın.Karailukli bu kavramların sizin için anlamlarıni konuşabilirsiniz. Birbirinize karşı sevgi, saygı ve anlayış göstererek yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Cinselliğinizi yeniden inşa etmek için sabırlı ve anlayışlı olabilirsiniz. Önemli olan, birbirinize karşı sabırlı, anlayışlı ve destekleyici olmanız. Profesyonel yardım da alarak, ortak bir zemin bulup, cinsel ve duygusal yakınlığınızı yeniden keşfedebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz için lütfen profilimden seans oluşturunuz. Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmenizi dilerim. BEKLERİM..

25.06.2024

Merhaba zaman zaman evlilikte bu tür cinsel problemler gözükebilir cinsel terapistle çift şeklinde çalışarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz size yardımcı olmak isterim. Benimle seans oluşturabilirsiniz, iyi günler dilerim.

29.06.2024