İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Erken boşalma sorunu yaşıyorum, stresli ve bunalmış durumdayım

10 Yıldır evliyim, ileri derecede erken boşalma sorunum var, hep devam ediyor, düzeleceğinden ümidimi kaybettim gibi, bu durum hayatımın her alanını çok olumsuz etkiliyor, ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda çaresizim 😔 Buradan bu şekilde soru sorduğum için de üzgünüm yanlış bir şey yaptımsa kusura bakmayın cevaplamayabilirsiniz

Anonim - 29.07.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar ben Psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Üzgünüm, bu durumu yaşadığınızı duymak beni üzdü. Cinsel sağlık sorunları, kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir ve çaresiz hissetmenize neden olabilir. Ancak, unutmayın ki bu tür sorunlar birçok insanın karşılaştığı yaygın problemlerdir ve çözümü mümkündür. İleri derecede erken boşalma sorunu, uzman bir cinsel terapist veya bir ürolog tarafından değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir. Bu tür uzmanlar, size uygun tedavi seçeneklerini önererek durumunuzu daha iyi anlamanıza ve çözüm yolları bulmanıza yardımcı olabilirler. Unutmayın, bu tür sorunlar üzerine konuşmak, çözüm için atılacak önemli bir adımdır ve yardım almak size daha iyi hissettirebilir. Partnerinizle de açık bir iletişim kurmak ve birlikte bu süreçte destek olmak önemlidir. Kendinizi suçlamayın veya kötü hissetmeyin. Cinsel sağlık sorunları birçok faktörden kaynaklanabilir ve tedavi edilebilir. Uygun uzman desteği alarak çözüme ulaşabilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Sağlık sorunlarınızla ilgili profesyonel yardım almak için cesurca bir adım atmanızı öneririm. Eğer vaktiniz olursa, psiko sosyal nedensellik ve diğer konularda onlinepsikolog.com üzerinden profil sayfamdan seans olusturabilirseniz konusabilme imkanı bulabiliriz . Sağlıklı günler dilerim.

01.08.2023

Selen Melay Yanıkan
Selen Melay Yanıkan
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 102+   Danışan : 251+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Öncelikle bir ürologa gitmenizi öneririm. Eğer ki fizyolojik bir sorun yoksa ki büyük ihtimal olmuyor, cinsel terapiye başlanmalı. Ne kadar tedaviye erken başlarsanız çözüm o kadar kolaylaşır. Cinsel terapi kapsamında ilk adım olarak şikayetiniz detaylandırılmalıdır. Bu detaylar kapsamında tedavi öncelikle psiko-eğitimle başlar. Psiko-eğitim erken boşalmayla ilgili süreniz ve seyrek cinsel ilişki kurmak erken boşalmaya yol açacağı gibi bilgilerden oluşur. Erken boşalma terapisinde psiko-eğitimi tamamlandıktan sonra çift yada bireysel olarak (tercihe göre) boşalma kontrolünü sağlayabileceği teknikler anlatılarak ev egzersizi olarak uygulanması ön görülür. Gerekirse cinsel terapi kapsamında çifti terapiye alarak cinsel yaşamını zenginleştirecek ve cinsel konularda iletişimini arttıracak psiko-eğitim ve ev egzersizleri dahil edilir. Erken boşalma sertleşme sorunu beraberinde kadın orgazm sorununu getirir. Şikayetinizi çözüme ulaştırmak için dilerseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

03.08.2023

Gizem Akcan
Gizem Akcan
DR. ÖĞR. ÜYESI KLINIK PSIKOLOG
Deneyim : 12 Yıl   Seans : 371+   Danışan : 814+

Merhaba ben Dr. Öğr. Üyesi Klinik Psikolog Gizem Akcan. Erken boşalma sorununun altında performans anksiyetesi dediğimiz başarısızlık korkusu ve yetersizlik patolojisi yatar. Beklenti anksiyetesi olarak da adlandırabiliriz. Genellikle belirsizliğe tahammülsüzlüğü yüksek, mükemmelliyetçi, garantici, eleştirel veya tam tersi her zaman başarılı olmalıyım, beğenilme anksiyetesidir. Dilerseniz tarafımdan randevu alırsanız bu süreçte destek olmak isterim.

06.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 132+   Danışan : 154+

Merhaba, erken boşalma problemi terapiyle olumlu sonuca ulaşan bir durumdur. Uzmanlık alanım cinsel terapi dilerseniz benden randevu alabilirsiniz size yardımcı olmak isterim.

27.08.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 46+   Danışan : 123+

Merhaba, öncelikle yanlış bir şey yaptığınızı düşünmeyin lütfen cinsellik hayatınızın bir parçası ve bu yaygın sorunla ilgili bir çok kişi tedaviye başvuruyor ve sonuç almaktadır. Sorunuza gelince tedavisi olan bir şeyle ilgili çaresiz hissetmeyin, terapi süreçleriyle bu sorunun üstesinden gelmek gayet mümkün. Sorunun psikolojik kaynağı kişiden kişiye göre değiştiği için izlenecek davranışçı ve cinsel terapi yöntemleri farklılık arz edebilir. Bunun için en iyisi terapiye başvurmanızdır. Benimle görüşmek isterseniz randevu oluşturabilirsiniz, esenlikler diliyorum

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap