< Geri
online psikolog logo white

Erkek arkadaşım yüzünden hayata karşı soğuyorum ne yapmalıyım

2 yıldır beraber olduğum erkek arkadaşım ufak bir şeyde bağırıyor, beni mutlu etmek için bir şey yapmıyor. Ne yapmalıyım?

Anonim - 11.11.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, erkek arkadaşınız bireysel psikoterapi alabilir veya sizle birlikte çift terapisi bu tür sorunların kısa sürede çözülmesini sağlar dilerseniz size yardımcı olmak isterim iyi günler dilerim.

18.11.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere. Erkek arkadaşınızın sizi mutlu etmek için çaba göstermediğini ve ufak şeylerde bağırdığını belirtiyorsunuz. Bu durum duygusal ilişkinizin geleceği açısından oldukça rahatsız edici olabilir. İlişkide sağlıklı bir iletişim sevgi ve saygı sağlıklı ilişkiler için çok önemli. Partnerinizin size karşı agresif davranması ilişkinizin geleceği açısından, sizin için negatif ve kabul edilemez bir durum olabilir. Bu konuda kendinize sormaniz ve yapabileceğiniz bir, ilişki yol haritası çıkarmanız için bazı öneriler şunlar olabilir: Açık ve Dürüst İletişimKurmayi ve geliştirmeyi düşünebilir misiniz?: Partnerinizle bu konuyu açık ve dürüst bir şekilde konuşabiliyir musunuz?. Ona nasıl hissettiğinizi ve bu davranışların sizi nasıl etkilediğini anlatabilirsiniz. Kişisel Sınırlarınızı Belirleyebiliyirmusunuz? : Kendinizi mutsuz eden davranışları net bir şekilde belirleyebilir ve partnerinizle bu konuda sınırlarınızı paylaşabilir ve saygı talep edebilirsiniz.. Profesyonel Destek ve Yardım Almayi düşünebilir misiniz?: Eğer partnerinizin agresif davranışları devam ediyorsa, profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz. Bir ilişki danışmanı veya terapist, ilişkinizdeki sorunları ele almanıza yardımcı olabilir. Kendi İhtiyaçlarınıza Odaklanabilir misiniz?: İlişkilerde çoğunlukla kendinden feregat ve duygusal ihtiyaçların tatminini sağlamak açısından partnere odaklanma negatif sonuçlar dogurabilmekte ve ilişkide istenmeyen durumların oluşmasına yol açabilmektedir. Kişilik özellikleriniz ve ruhsal sagliginizin geleceği icin kendi mutluluğunuz ve sağlıklı bir ilişki için öncelikle kendi ihtiyaçlarınıza odaklanmaniz önemlidir. Partnerinizle karşılıklı bu durumu konuşabilir ve uygun bir iletişim dili gelistirebilirsiniz.iliskilerde karşılıklılik ilkesi vardır ve mutlu etmek kadar mutlu hissetmek için de çaba göstermeniz çok önemlidir. İlişkinizi Partnerinizle Değerlendirme Yapabilme olanağınız oluşuyor mu?: Partnerinizin davranışlarına rağmen ilişkinizi değerlendirebilirsiniz.. Sizi mutlu etmeyen bir ilişkide olmak istemiyorsanız, kendi mutluluğunuz için doğru kararı verebilmek geleceğiniz icin önem arzetmektedir.. Bu durumda, ilişkinizdeki bu sorunları açık bir şekilde konuşmanız ve gerektiğinde profesyonel yardım almanız önemlidir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik rehberlik ve psikolojik destek anlamında ayrintili gorusebilme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim sizlere.

18.11.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 19+   Danışan : 47+

Merhaba öncelikle Erkek arkadasınızla simdiye kadar denediginiz ancak ise yaramayan bas etme stratejilerini gozden gecirmek, ilişkiden beklentilerinizi yeniden degerlendirmek, duygularınızı fark etmek ve etkili iletişim yöntemleri icin cift terapisi almayı deneyebilirsiniz. Yasadıgınız bu deneyim sizin hayata karsı bakısınızı olumsuz yönde degistirdigi icin siz ya da erkek arkadasınız bireysel olarak da terapi alabilirsiniz.

19.11.2023

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Öncelikle karşımızdaki insanların davranışlarından biz sorumlu olmamamıza rağmen bazen bu davranışlar bizi olumsuz veya olumlu etkileyebilir. Bu cümleyi sizin sorunuza yöneltecek olursak erkek arkadaşınızın rahatsız olduğunuz davranışlarından siz sorumlu olmamanıza rağmen bu davranıştan etkilenerek hayata karşı soğuduğunuzu ifade ediyorsunuz. Bu ifadeniz ise otomatik olarak sizin günlük hayatınızın akışının bozulması ile doğru orantılıdır. Ve çözülmediği taktirde gelecekte de sizi rahatsız etmeye devam etmesi çok muhtemel. Bu noktada açık ve dürüst bir iletişim ve ben dili kullanarak yani kendinizi ifade ederek erkek arkadaşınızla rahatsız olduğunuz şeyleri konuşmayı deyebilirsiniz. Denedim ama olmadı dediğiniz noktada sorunlarınıza yardımcı olmak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki şimdiki zamanda sizi rahatsız eden sorunlar çözüme ulaşmadığı taktirde gelecekte de sizi rahatsız etmeye devam etmesi çok muhtemeldir.

22.11.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

22.01.2024

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun