< Geri
online psikolog logo white

Engelleyen erkek geri döner mi?

Erkek arkadaşımın bana karşı boş olmadığını ve sevgi hissettiğini biliyorum. Beni sürekli kıskanan, kollayan ve sahip çıkan ideal bir erkek modeli. Tartışma esnasında bir anlık sinir ile beni engelledi ancak çok korkuyorum. Sonradan pişman olur mu ya da geri dönmesi için neler yapmam gerekir? Engelleyen erkek psikolojisi hakkında hiç bir fikrim yok. Yardımınızı bekliyorum.

Anonim - 24.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba ,engelleyen erkek geri döner mi ? sorusuna verebilecek bir net cevap yoktur fakat siz neden pişman olup geri dönmesini bekleyecek kadar kaygılı bir kişiye dönüştünüz bunu sağlıklı bir hale getirebilir miyiz isterseniz benimle birlikte bunu çalışalım uzmanlık alanım ilişki danışmalığı dilerseniz benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Erkek arkadaşınızın sizi kıskandığını ve sizi korumaya çalıştığını anlıyorum. Ancak, ilişkinizde yaşanan bir anlık sinirle engellemesi endişe verici olabilir. İşte bu durumla başa çıkmak için yapabileceğiniz birkaç fikir ve adımlar: _Tartışma sonrası duygusal bir durumdaysanız, önce kendinizi sakinleştirmeye çalışın. İyi düşünmek ve karar vermek için duygusal olarak dengeli olmak önemlidir. _Engellendiğinizde, öncelikle açık ve samimi bir iletişim kurmaya çalışın. Mesaj veya telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Neden engellediğini anlamaya çalışın ve duygularınızı paylasabilirsiz. _Erkek arkadaşınızın neden böyle davrandığını anlamayaempati ile yaklaşarak anlamaya çalışabilirsiniz.. Belki de stres, güvensizlik veya diğer kişisel sorunlar bu davranışın altında yatıyordur. Empati yaparak onun duygusal dünyasını anlamaya çalışın. _Eğer sürekli tartisiyorsaniz,tartışma sırasında olumlu bir şekilde iletişim kurmaya çalışın. Sorunları çözmek ve ilişkinizi daha sağlam bir temel üzerine inşa etmek için birlikte çalışabilirsiniz, Eğer bu tür sorunlar sık sık tekrarlıyorsa veya daha karmaşık bir düzeyde ise, bir ilişki danışmanına başvurmak faydalı olabilir. Profesyonel yardım, ilişkinizi daha sağlıklı bir hale getirmenize yardımcı olabilir.Son olarak, erkek arkadaşınızın pişmanlık duyup döneceği veya davranışını düzelteceği konusunda kesin bir şey söylemek zor. Ancak açık iletişim, anlayış ve işbirliği ile ilişkinizi güçlendirmeye çalışmak her zaman iyi bir adım olacaktır.Ayrica profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz bu konuları etraflıca psikolojik olarak inceleme ve tartışma fırsatı oluşabilir. Sağlıklı günler dilerim sizlere.

03.09.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun