< Geri
online psikolog logo white

Düşüncelerimi açıklamada sorun yaşıyorum, ne yapmalıyım ?

Kendimce düşüncelerim, isteklerim oluyor ama bunu eşime açıklamada sorun yaşıyorum. Açıklasam mı, açıklamasam mı, çokta önemli değil açıklamasam, bu da olmasa olabilir ya da nasıl açıklasam, ne zaman, hangi cümleleri kurmalıyım gibi sorular ile günlerce meşgul oluyorum ve bir türlü açıklama cesareti bulamıyorum kendimde. Ne yapmalıyım.

Anonim - 10.05.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Evlilik tek taraflı gerçekleştirilen bir kurum değildir. İki kişi ile gerçekleşir. Hem eşinizin hemde sizin isteklerinizin olması çok normaldir, olmalıdır da. Açık iletişim ve etkin dinleme kullanarak kendinizi ifade edebilirsiniz. Yaşadığınız sorunu psikoterapi ile çözümlemek için profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

11.05.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Öncelikle kendinizce düşüncelerinizin olması gayet doğal bir süreç, insani özelliklerimizden biri de, içsel düşün e süreçlerini yaşıyor olmamızdir.Burada ifadenizde sanki eşiniz ile ilgili düşünce paylaşımı sorunları yaşıyor gibi olabilirsiniz, duygu ve düşüncelerinizi açıklamakta "gelgitler" (ambivelans ) yaşıyor olabilirsiniz ki bu da kişiliğinize ilgili olabilir, her insan bu ve benzeri duygu ve düşünce gelgitleri de yaşar hayat boyunca ancak yaşam konforunu düşürecek düzeyde olduğunuzu hissediyor ve bu sorunları asamiyor iseniz psikolojik danışmanlık almanızda yarar olacaktır. Sağlıklı günler dilerim

18.05.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

11.06.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, düşüncelerinizi açıklarken yaşadığınız kaygıyı beraber terapi sürecinde çalışabiliriz size yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun