< Geri
online psikolog logo white

Dikkat eksiliğim mi var yoksa aşırı mı düşünüyorum?

Bir iş ile meşgulken kendimi bambaşka şeyler düşünürken buluyorum ve bunu çok sık yaptığımı fark ettim. Odaklanmam çok zor ama dikkatimin dağılması çok kolay. Kendimi bildim bileli böyleyim son zamanlarda çok daha fazla oluyor. Moxo dikkat testi yapmalı mıyım? Bu durum çözümü olan bir şey mi merak ediyorum

Anonim - 16.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Odaklanma sorunu dikkat dağınıklığı günlük hayatınızı etkileyen ve zorlaştıran önemli bir sorundur. Ortamdaki uyaranlar, kalitesiz uyku ve yanlış beslenme gibi durumlar odaklanma sorunu yaşamanızı tetikleyebilir. Yaşadığınız sorunu terapi yöntemleri ile çözüme ulaştırmak mümkündür. Dilerseniz profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

18.04.2023

Berfin Şahin
Berfin Şahin
KLINIK PSIKOLOG

Merhaba ben Psikolog Berfin Şahin. Odaklanma güçlüğüne neden olan farklı etmenler mevcuttur. Dikkat testi yapılabilir fakat bu durumda odaklanma güçlüğü çektiğiniz dönemlerde hayatınızda stres ve kaygı düzeyini arttıracak hangi olayları deneyimlediğiniz de önemlidir. Kaygı düzeyi yüksek bireylerde odaklanma güçlüğü karşılaşlılan bir durumdur. Beck Anskiyete Testi yapabilir ve sonucunda nasıl ilerleneceğine dair seanslar gerçekleştirilebilr. Daha detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşme takvimimi inceleyebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

19.04.2023

Merhaba,seans oluşturursanız gerekli testler uygulanır size yardımcı olmak isterim.

27.08.2023