< Geri
online psikolog logo white

Ders çalışınca nefesim daralıyor

merhaba, ders çalışınca nefesim daralıyor ve kaygılanmaya başlıyorum ya yapamazsam diye. sınava girdiğim zamanda en basit işlemi dahi unutyorum. ne yapmam lazım ? teşekkür ederim,iyi günler

Anonim - 08.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 3 Yıl   Seans : 89+   Danışan : 197+

Merhaba, ders çalışma anında yaşamış olduğunuz bu korku çalışmanızdan tam olarak emin olmadığınız için gerçekleşiyor. Çalışmanız bittikten sonra kendinize hatırlatıcı kartlar oluşturabilirsiniz bu şekilde tam anlamıyla çalıştığınızı kendinize hatırlatırsanız kendinize olan güveniniz artacaktır.Eğer hala problem yaşıyorsanız platformdaki uzmanlardan yardım alabilirsiniz. İyi günler.

09.04.2023

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Yaşanılan kaygının sebebi belirlenmesi gerekir. Psikoterapi teknikleri ile kaygının temel kaynağına ulaşıp kaygılarınıza son verebiliriz. Profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

09.04.2023

Berfin Şahin
Berfin Şahin
KLINIK PSIKOLOG
Deneyim : 3 Yıl   Seans : 117+   Danışan : 547+

Sınav kaygısı, sınav süreçlerinde kişinin değerlendirmeye gireceği bilinciyle korku, endişe duyması olarak ifade edilir. Sınav öncesinde başlayıp fiziksel ve psikolojik belirtiler ile kişinin gerçek performansını ortaya koymasını engeller. Sistematik duyarsızlaştırma tekniği kullanarak aktif çalıştığım bir alandır. Daha detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşme takvimimi inceleyebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

19.04.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ders çalışırken nefes darlığı ve kaygılanma hissi yaşamak oldukça yaygın bir durumdur. Sınavda en basit işlemleri bile unutma durumu da sınav kaygısının bir sonucu olabilir. Bu durumlarla başa çıkmak için aşağıdaki öneriler faydalı olabilir: Derin nefes almak: Nefes darlığı hissettiğinizde, derin nefes almak ve yavaşça vermek rahatlama sağlayabilir. Düzenli egzersiz yapmak: Düzenli egzersiz yapmak, stresi azaltmaya ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Düzenli uyku: Yeterli ve düzenli uyku almak, zihninizi dinlendirmeye ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Stres yönetimi teknikleri: Meditasyon, yoga veya derin nefes egzersizleri gibi stres yönetimi teknikleri, kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Profesyonel yardım almak: Eğer kaygı ve nefes darlığı hissi sizi günlük hayatınızda engelliyorsa, bir sağlık uzmanından yardım almak faydalı ayrıca Profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik nedensellik ve farkındalık açısından ayrintili görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum size.

17.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, ders çalışma eylemi ve başarısızlık düşüncesi kaygı bozukluğuna sebep olmuş. Size yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun