< Geri
online psikolog logo white

Depresyondayım ve geleceğimi göremiyorum

Merhaba. panik atak ve anksiyete sahibiyim, bunlar için daha önce ilaç tedavisine başvurdum ve yüksek oranda sonuç aldım. Yaklaşık 1 hafta önce erkek arkadaşımla ortak tanıdığımız olan bir kişiyle, geçmişte aramda bir (bu sırada erkek arkadaşım ile sevgili değildik)şeyler yaşandığını ve bunu daha fazla içimde tutamadığımı belirterek erkek arkadaşıma anlattım. Daha sonra bu olay etrafa çok fazla yayıldı ve insanlar ve ailem çok üzerime gelmeye başladı ve onların gözünde çok kötü bir konuma düştüm. Bu durum yüzünden çevremdeki herkes benden uzaklaştı ,hatalarımı kabul etsem bile tek taraflı bir hata yapmışım gibi en çok acıyı çeken ve mahvolan ben oldum. Bu durum psikolojimi altüst etti, yemek yiyemiyorum ve uyuyamıyorum .Gün içerisinde yataktan çıkamıyorum. Kendime zarar vermeyi çok düşünüyorum. Olanların düzelebileceğini ve yeniden eski halime dönebileceğimi düşünmüyorum. Çıkmaza girdim. Panik atağım tekrar nüksetti titriyorum, nefesim kesiliyor ve mideme yumru oturmuş gibi oluyor. Bu olayı erkek arkadaşıma açıklamamdaki tek amacım onu çok seviyor olmam ve daha fazla yalan söylemek istemiyor olmamdı ama her şey beklediğimden çok daha kötü oldu ve benim artık gücüm yetmiyor.

Anonim - 29.03.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar Hoş geldiniz; Öncelikle, yaşadığınız duyguları anlıyorum ve geçirdiğiniz zorlu süreci kabul ediyorum. Bu tür durumlarla başa çıkmak çok zor olabilir, ancak unutmayiniz ki destek alabileceğiniz birçok kaynak var. Profesyonel bir danışman veya terapist, duygusal olarak size yardımcı olabilir ve bu zor zamanı atlatmanın için sizi yönlendirebilir. Ayrıca, endişeleriniz ve hissettiklerinizi psikososyal destek anlamında güvendiğin yakınlarınla paylaşmak da sorununun hafiflemesine olabilir. Kendinize zarar vermeyi düşündüğünüzü söylemişsiniz, bu çok ciddi bir durumdur ve hemen bir profesyonel danışmadan yardım almaniz ve bu durumun geçici olabileceğine dair içgoru geliştirmeniz çok önemlidir. Geçmişteki hataları telafi etmek zor olabilir, ancak şu anda yapabileceğiniz en önemli şey kendinize şefkatli olmak ve kendinizi iyileştirmeye odaklanmaktır. Unutmayiniz ki herkes hata yapabilir ve önemli olan bu hatalardan ders çıkarabilmektır. Bu süreçte kendinize iyi bakmaniz ve destek almanız önemli diye düşünüyorum. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size...

06.04.2024

Merhaba kendinize zarar verme düşünceleri yoğunlaştığında ciddi bir depresyon nüksetmesi sorgulanabilir gerekli testler eşliğinde depresyon tedavisi yeniden başlayabilir dilerseniz size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz iyi günler.

09.04.2024