İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Depresyonda mıyım?

Depresyonda olduğumu düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Anonim - 02.11.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 436+   Danışan : 2003+

Merhaba, depresyon tanısı bir uzman eşliğinde tanı koyulup ve acil müdahale terapi gerektiren bir durumdur dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz iyi günler dilerim.

06.11.2023

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Depresyondaki kişide keyif alma durumunda ciddi derecede düşüş, işlev kaybı, enerjide düşüş, yorgunluk, suçluluk, değersizlik hissi, uyku sorunu, iştahta azalma yada artma ve konsantrasyon güçlüğü gibi belirtiler görülmektedir. Bu belirtilerin bir uzman tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Depresyonun psikoterapi ile tedavisi mümkündür. Daha detaylı bilgi almak ve sorununuzu çözüme ulaştırmak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

07.11.2023

Zozan Baskın
Zozan Baskın
Klinik Psikolog
Deneyim : 8 Yıl   Seans : 738+   Danışan : 2925+

Merhaba, uzun süredir depresyonda olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka profesyonel yardım almanızı öneririm. Unutmayın depresyon tedavi edilebilir.

08.11.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoş geldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz size. Depresyon ağır seyreden ve tekrarlaması muhtemel bir psikopatolojik bir rahatsızlıktır. Depresyonda olduğunuzu düşünüyorsanız, öncelikle kendinizi ve hastalığınızı kabul etmeli ve harekete geçmelisiniz. Depresyon, tedavi edilebilir bir hastalıktır ve birçok insan bu hastalıklı durumdan kurtulmuştur. Depresyondan kurtulmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Öncelikle Kendinize açık olmalı, bu durumun geçici olduğunu hatırlayıp ve pratik önerileri uygulayabilirsiniz. Depresyon belirtileri hakkında bilgi edinebilir ve bir uzmana danışabilirsiniz. Depresyon tedavisi, psikoterapi, ilaç tedavisi veya her ikisini içerebilir bir tedavi programı içerebilir. Tedaviye ne kadar erken başlarsanız, o kadar erken sonuç alabileceğinizi söyleyebilirim. Depresyonun tekrarlama eğilimi olduğu için, tedavi edilmesi çok önemlidir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirsiniz psikolojik rehberlik ve psikolojik destek anlamında daha ayrıntılı görüşebilme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum size.

11.11.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 13+   Danışan : 18+

Merhaba öncelikle depresyonun çok fazla çeşitli olduğu gibi belli kriterlerin de olduğunu belirtmek isterim sizlere. Depresyon bazen mutlu olduğunuz anlarda da ortaya çıkan bir durum. Maalesef sadece üzgün ya da duygusal zamanlarda depresyon ortaya çıkıyor gibi bir algı var fakat yanlış. Dilerseniz psikologlarımızdan Ön görüşme alarak değerlendirmeden geçerek seansa yönlendirme yapılabilinir. Umarım faydalı olmuştur cevabım, sağlıklı kalmanız dileği ile. Umudunuzu kaybetmeyin.

06.12.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap